Що таке портфельне інвестування: пояснює інвесторка Юлія Баткалова

Як працює портфельне інвестування, що це взагалі таке та хто може примножувати свої кошти таким способом. Деталі розповіла фінансова експертка "Ранку Вдома" Юлія Баткалова.
Ведучі — Лілія Ребрик та Костя Октябрський.
— Що таке портфельне інвестування?
— Коли людина має ціль і збирає конкретну суму для її реалізації, їй підійде портфельне інвестування. Поясню на прикладі. Людина збирає конкретну суму на квартиру. Вона може накопичувати на цю квартиру з допомогою різних активів, які разом і складають інвестиційний портфель. Наприклад частку суми складатиме депозит, іншу частку — акції закордонних компаній, третю — військові облігації. Тобто людина не має всієї суми, але заздалегідь розпланували яку частку фінальної суми буде складати кожен з цих активів. Тобто інвестиційний портфель потрібен, щоб розподілити активи на різні інструменти й зменшити ризики втрати грошей.
— З чого може складатися інвестиційний портфель українця?
— Перша частина суми у нас може накопичуватися на депозитах, щоб потім у валюті забрати гроші. Друга частина грошей може бути у військових облігаціях. Вони зараз теж дають непоганий відсоток саме по валюті. Третя частинка — це акції закордонних компаній. Раджу звертати увагу на компанії з гарною репутацією та хорошими виплатами дивідендів. Тобто цікавтеся тим, які відсотки своїм інвесторам виплачує та чи інша компанія.
— Які активи варто купувати першими?
— Починати треба з менш ризикових інструментів для того, щоб спочатку сформувати основу, тобто базу цього портфеля. Менш ризикові це або державні облігації, або депозит в надійному банку. Це може бути банк з іноземним капіталом. З часом можемо переходити до купівлі акцій закордонних компаній.
— Дивіденди краще знімати чи інвестувати повторно?
— Якщо ми накопичуємо якусь суму, яка потім буде зніматись для того, щоб щось придбати, то краще все ж таки реінвестувати. Тоді дуже добре працює складний відсоток. Тобто дивіденди, які ми отримали, ми переуклали, і на них знову накопичуються відсотки. Втім, якщо ми збираємо не на щось конкретне, а просто накопичуємо капітал, то гроші краще залишати на рахунках і дивідендами людина отримує додатковий дохід. Тобто ми спочатку накопичували капітал, сформували на якісних активах, і щомісяця, або раз на 3 місяці, отримуємо відсотки. Це наш додатковий дохід.
Читайте також:
- "Готуйте різні фінансові кишеньки": фінансистка Юлія Баткалова вчить правильно зберігати гроші
- Як обрати надійний банк у 2023 році: поради фінансистки Юлії Баткалової
- Як купувати валюту під час війни: поради фінансистки Юлії Баткалової