Що таке іпотерапія та як вона допомагає військовим
Декілька годин контакту з конями покращують психологічно-емоційний стан людини. Лікування ґрунтується на взаємодії людей із цими тваринами. Іпотерапія — один із найкращих методів медико-соціальної реабілітації.
До початку повномасштабного вторгнення центр Spirit проводив заняття для дітей з інвалідністю. Зараз вони продовжують підтримувати дітей, а також допомагають вимушеним переселенцям та військовослужбовцям. Детальніше про роботу закладу йдеться у сюжеті "Ранку Вдома".
Декілька годин контакту з цими тваринами не тільки поліпшують настрій, а й покращують психологічно-емоційний стан. Іпотерапія є одним із найкращих методів медико-соціальної реабілітації, впевнена керівниця центру Spirit Ганна Бураго.
До повномасштабного вторгнення Росії співробітники центру проводили оздоровчі та реабілітаційні заняття для дітей з інвалідністю. На кілька місяців заклад був змушений припинити свою діяльність, але повернувся до роботи з новими силами, цілями і місією. Перш за все, спрямували свою діяльність на підтримку дітей, оскільки в цьому були фахівцями. Окрім того, створили нову програму — націлену на допомогу вимушеним переселенцям та військовослужбовцям.
"Ми працюємо з хлопцями, які перебувають в Києві на ротації з гарячих точок. Це профілактика посттравматичного стресового розладу, зняття напруги, переключення, отримання позитивних емоцій", — каже Ганна Бураго.
Військові мають змогу проводити тут час двічі на тиждень. Хлопців зустрічають теплі усмішки співробітників, пухнасті мордочки песиків і котів-терапевтів. А серед лікувальних коней уже навіть є ветерани. Найпершого іпотерапевтичного коня в центрі звати Комбат.
Заняття розпочинається із спілкування з керівницею центру, яка за освітою медична психологія. Хлопці розповідають Ганні про життя, діляться тим, що їх непокоїть, і тим, що радувало останнім часом. Потім їх запрошують до стайні, де вони знайомляться з конями. Перед тим, як їздити верхи, треба знайти контакт, погладити нового друга, почистити та осідлати. Далі йдуть вправи.
Олексій уже вп'яте приїжджає до реабілітаційного центру. 24 лютого 2022 року він вивіз дружину з дитиною за кордон, а сам пішов захищати Батьківщину. Служив під Харковом та в Донецькій області. Зараз повернувся до столиці, аби пройти військово-лікарську комісію і трохи перепочити.
"Це дуже допомагає відчути життя, котре було до війни. Зараз усі ці емоції десь закопані. Приходячи сюди, спілкуючись з тваринами, я повертаюся до життя", — ділиться Олексій.
Військовослужбовцю Ігорю вдалося після першого заняття повернути нормальний сон. Декілька годин верхи — і чоловіки, які пережили жахіття війни, починають усміхатися, жартувати та по-дитячому радіти.
Зараз керівники центру шукають спонсорів для створення ще однієї програми. Вона передбачає індивідуальні заняття з психологом, іпотерапію та каністерапію.
Читайте також: У жодному інституті такого не навчали: як відбувається реабілітація військових після поранень