Сестри Меркушини, Антон Дудченко та Юлія Джіма: успіхи сезону біатлону

Дмитрий Пидручный. Фото: facebook.com/pidruchnyi.dmytro

Український біатлон оновлюється з усіх боків — від керівництва національної федерації до поколінь та чемпіонів. У період між чемпіонатом Європи та світовою першістю "Коло спорту" надає слово переможним фактам, які коментують причетні до успіхів та їхні безпосередні творці.  

Сестри Меркушини подарували нам перші перемоги сезону — різні змагання, але ті самі позитивні емоції, що відчули і Олександра з Анастасією, у вся українська біатлонна спільнота. 

"Початок 2023 року склався для українського біатлону достатньо позитивно. Багато було різного роду змагань — від юнацьких до дорослого Чемпіонату Європи. Те, що ми змогли взяти медалі, в тому числі, були перемоги, це, безумовно, дуже й дуже важливо", — каже президент Федерації біатлону України Іван Крулько.

Сестри Сестри Меркушини. Фото: instagram.com/merkushyna_nst

Першою "золото" виграла Олександра Меркушина на Європейському юнацькому олімпійському фестивалі. Там же здобула ще й "бронзу", Олександра вчергове заявила про свій найвищий рівень серед однолітків. 

"Це один із найкращих моментів мого життя. Але було дуже дуже важко налаштуватись, мене переповнювали емоції ще до гонки, але я впоралася з ними і змогла показати, мабуть, не найкращий свій результат, але переможний", — говорить Олександра.

Олександра Меркушина. Фото: instagram.com/merkushyna.olks

Ідеальну влучність на боротьбу до останнього сантиметра дистанції показала Анастасія Меркушина. У спринті вона святкувала таку омріяну особисту перемогу. 

"Мене дуже порадувала Анастасія Меркушина, яка на спринті показала характер і вирвала таку бажану перемогу. Лунав гімн України", — коментує президент Федерації біатлону.

Також нагородами на континентальних змаганнях можуть похвалитися Антон Дудченко та Юлія Джіма, які здобули "срібло" в індивідуальних гонках. Так українська збірна налаштовується на Чемпіонат світу, який стартує 8 лютого в німецькому Бе́рґгофі. 

"Повернувся наш чемпіонат світу Дмитро Підручний. Він пройшов по суті бойове тренування у вигляді офіційних стартів на Кубку IBU — бронзова медаль. Це теж є дуже важливо, особливо враховуючи, що для Дмитра це був перший старт після досить складної операції та відновлення. Сподіваємося, що до Чемпіонату світу Дмитро Підручний підійде ще в кращій формі, і Україна зможе гідно представитися на цьому змаганні. Я думаю, що наші спортсмени викладаються максимально для того, щоби показати гідний результат і подарувати позитивні емоції", — каже президент Федерації біатлону України Іван Крулько.

Для нового президента Федерації біатлону Івана Крулька це перший світовий турнір на новій посаді. Від того є хвилювання та відповідальність за результат. 

"Будучи вболівальником, переживав, мабуть, більше, ніж зараз, коли вже є менеджером, очолюю Федерація біатлону. Це нормально, коли ми всі переживаємо в позитивному плані. Вболіваємо на вогневих рубежах і вболіваємо по дистанції. Але завжди треба зберігати холодний розум, бо наше завдання як Федерації біатлону — створити гідні умови для спортсменів та для того, щоб вони могли показувати найкращий результат. Я буду тримати кулаки за кожного нашого спортсмена і буду бажати тільки високих місць і перемог. Це престиж для України, це мотивація для розвитку біатлону", — вважає Іван Крулько.

Читайте також: Енергія радості і любові: хто надихає сестер Меркушиних на успіхи у біатлоні

Прямий ефір