Секрети техніки флюїд арту опановують поранені військові в академії сучасного мистецтва — подробиці
Клуби психологічної підтримки — це те, що дійсно потрібно ветеранам, які повертаються до цивільного життя. Часто фахівці таких закладів використовують арттерапію. Технологій багато. Цього разу у "Ранку Вдома" дізнаємося про ті, що використовують для допомоги пораненим військовим в артакадемії сучасного мистецтва імені Сальвадора Далі.
Художниця Вікторія Карташова проводить заняття з арттерапії для поранених військових. Мисткиня використовує техніку флюїд арт, або рідкий акрил.
"Ця методика унікальна тим, що ми працюємо з чистими кольорами. Колір відповідає за наш внутрішній стан. Коли людина виливає акрил на полотно, то пропрацьовує негативні емоції, викидає негативну енергію. Зазвичай людина виходить з заняття абсолютно чиста", — пояснила художниця Вікторія Карташова.
Така методика корисна не лише військовим, а й цивільним українцям, які через війну понад два з половиною роки перебувають у стані хронічного стресу. Художніх навичок акрилова заливка не потребує.
"Фарби ми готуємо самостійно. Використовуємо медіум, так званий, до фарб, для того, щоб був ефект лиття. Тоді фарба ллється, як сметана. Маємо ефект розливу фарби", — додала мисткиня.
Фарби перемішуються на полотні та утворюють фантастичні візерунки. Кожен витвір виходить особливим, не схожим на інші. Хлопці у захваті від результату.
Іван родом з Харкова, 8 місяців тому отримав важке поранення під Мар'їнкою, втратив руку. Лікувався у багатьох шпиталях, нині готується до остеоінтеграції.
"У мене вийшло сьогодні зоряне небо. Дуже сподобалось. Я дуже вдячний за те, що мене запросили. Якщо запросять ще, я з радістю прийду", — розповів військовий Іван Бондаренко.
Унікальна техніка живопису дозволяє створити неповторні космічні композиції, нереальні абстракції й навчає поєднувати кольори. Заняття відбувались в артакадемії сучасного мистецтва імені Сальвадора Далі. Тут хлопці не лише малювали, а й знайомилися з мальовничими полотнами у стилі наїву, які викликають дитячі спогади та позитивні емоції.
"Важливим моментом спілкування з предметами мистецтва є тактильність. До наших робіт можна торкатися, відчувати енергетику кольору та енергетику художника, який створював ці роботи. Таким чином підвищувати той емоційний стан дитячого щастя і тої простоти, яка є в кожного з нас в душі", — пояснила заслужена художниця України, директорка артакадемії сучасного мистецтва імені Сальвадора Далі Оксана Фурса.
Наївне декоративно-ужиткове мистецтво контрастує з елементами сюру та експресії, котра відтворена у новій воєнній колекції Оксани Фурса. Ця колекція робіт покликане витягувати з поранених воїнів непрості моменти, що залишили глибокий слід в їхній душі — війну, біль втрат та інший жах, який вони пережили. Важких тем не варто боятися, каже мисткиня. Лише тоді арттерапія матиме сенс.
Читайте також: Реабілітаційний проєкт "До біса гравітацію!" реалізовують благодійники у Києві — дайвінг для військових