Сладкий бизнес в эвакуации — история кондитера из Краматорска

Юлия Савинская. Скриншот: kanaldim.tv

Через агресію росіян кондитерці Юлії Савинській довелося тричі тікати з рідного Краматорська. Після 24 лютого 2022 року жінка із родиною переїхала до Закарпаття. Коли зрозуміла, що швидко повернутися додому не вдасться, вона вивезла кондитерське обладнання з рідного міста та почала нову справу. історію бренду шоколаду Soyka дізнавайтеся у матеріалі "Ранку Вдома".

Юлія Савинська — бізнеследі з Краматорська. Жінка мала кав'ярню та кондитерську з натуральними десертами. Через агресію росіян їй довелось втікати з рідного міста.

"Ми тричі виїжджали. У 2014 році в Донецькій області почалися перші військові дії. Тоді ми на пів року покинули дім у Краматорську. У 2015 році перед нашим будинком пролетіли ракети, і ми виїхали на пів року. У 2022 році ми теж їхали з надією, що це не на довго. Втім цього разу ми помилилися", — розповіла засновниця бренду Soyka Юлія Савинська.

Власну справу жінка розпочала у 2019 році. Навчитися готувати корисні десерти довелося через алергію доньки. Юлія Савинська зацікавилася мусовими десертами. Потім пішла навчатися маркетингу та переймала досвід інших кондитерів, аби відкрити власну справу. Так, менеджерка стала кондитеркою. Та після 24 лютого 2022 року жінці довелося все покинути та рятувати родину. З чоловіком та донькою вони переїхали до Закарпаття. Зараз у сім'ї вже двоє донечок. Молодша народилася кілька місяців тому.

"Я спершу знайшла роботу на Закарпатті, а потім вже житло. Мені скинули оголошення, що шукають пекаря-кондитера в один з місцевих ресторанів. Я пройшла співбесіду, мене взяли на роботу і власник закладу допоміг з житлом", — пригадує кондитерка.

Коли жінка зрозуміла, що додому швидко повернутись не вдасться, то вивезла кондитерське обладнання з Краматорська та почала власну справу. Жінка почала опановувати професію шоколатьє та експериментувати з какао-бобами. Так з'явився бренд Soyka. Нині в асортименті 11 смаків шоколаду — як класичних, так і екзотичних. Зокрема, веганські шоколади із гречаним чаєм та шоколад із зернами конопель.

Какао-боби Юлія Савинська обробляє вручну. На перетирання йде від 48 до 72 годин. Шоколадну масу насичує киснем і відправляє на визрівання від двох тижнів до місяця. Так розкривається смак та аромат шоколаду. Солодощі мають цілковито натуральний склад, не містять рафінованого цукру.

"Ми замінюємо його кокосовим цукром. Він більш корисний та має менший глікемічний індекс. Також додаємо натуральний підсолоджувач, найбільш безпечний та з нульовою калорійністю", — резюмує Юлія Савинська.

Жінка планує розширити виробництво та найняти працівників, адже нині до роботи залучена вся її сім'я. Кондитерка мріє про те, що її шоколад можна було придбати в кожному великому місті України.

Також цікаво: У 2023 році в Україні зареєстрували сотні нових ФОПів та компаній — статистика 

Прямой эфир