Розвиває культуру bespoke: як Катерина Возіанова побудувала першу в Україні майстерню чоловічого одягу та адаптувалася до воєнних викликів

Катерина Возіанова та її команда. Скриншот: kanaldim.tv

Засновниця Indposhiv Bespoke Катерина Возіанова побудувала першу в Україні bespoke-майстерню чоловічого одягу, обслуговуючи понад 2000 клієнтів по всьому світу. Проте після 24 лютого 2022 року, в Indposhiv з’явилися нові напрями, як-от вишиванки з орнаментами воєнного часу та костюми для ветеранів, які втратили кінцівки, або мають інші травми. Біспоук-костюми для чоловіків унікальні. Їх можна носити все життя. Для клієнта такий костюм – це кілька примірок та два місяці очікування, а для кравців – понад 80 годин ручної роботи. Йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

Катерина Возіанова починала з маленького ательє у двокімнатній квартирі. Тепер вона власниця чотириповерхового клубного будинку в центрі столиці з окремим виробництвами. 15 років тому вона вирішила ризикнути. Покинула успішну кар'єру маркетолога, аби створювати щось своє.

"В мене були гарні перспективи у компанії Procter & Gamble. Мені все дуже подобалось, але якось мені захотілося створювати щось своє. На той момент мені було 24 роки. Я почала працювати з батьком, він дизайнер. Ми пропрацювали чотири місяці, а потім почалися конфлікти. Я вирішила піти, аби зберегти гарні стосунки з батьком", — зізналася засновниця Indposhiv Bespoke Катерина Возіанова.

Катерина Возіанова проаналізувала модний ринок в Україні й дійшла висновку, що може зайняти вільну нішу — біспоук-костюми. Жінка запустила піар компанію, заявивши про бренд, який пропонує індивідуальне пошиття класичних чоловічих костюмів. Так народився Indposhiv. Першими клієнтами були майбутній чоловік та його друзі.

З особливостями пошиття індивідуального одягу Катерина Возіанова розбиралася близько року і змогла зібрати команду професійних кравців. Костюм для клієнта — це кілька примірок та два місяці очікування. Для кравців — це понад 80 годин ручної роботи. Носити такі костюми можна все життя, переконує власниця бренду. Кравці залишають запаси тканини, щоб одяг можна було адаптувати під фігуру, якщо людина набере вагу чи схудне. У Великій Британії, звідки походить культура bespoke, такі костюми передають у спадок.

"Це цінності, це шедеври. Вони створюються в одному екземплярі, живуть дуже довго. Саме цю філософію ми і почали пропонувати в Україні", — пояснює Катерина Возіанова.

Костюми ведучих Олександра Скічка та Володимира Остапчука, що наробили багато шуму на Євробаченні 2017 року у Києві створювали саме в ательє Катерини Возіанової. Ще одне визначне для бренду замовлення — костюм для Володимира Зеленського, в якому у 2019 році президент разом з сім'єю прикрасила обкладинку Vogue.

"Це був справжній виклик, адже вперше ми костюм не знімаючи з мірок. В нас просто були мірки від стиліста президента, який він нам надав. Ми не мали змоги робити примірки, і цей костюм нам треба було пошити за два тижні. Ми взагалі то шиємо костюми по два місяці. Наші закрійники, які працювали над цим костюмом, дивилися всі фото президента. Вивчали, як він стоїть, як він рухається, тому що нам потрібно було це відобразити в лекалах", — резюмувала Катерина Возіанова.

Після початку повномасштабної війни представниками бренду стали українські захисники. Вперше за час роботи у бренду з'явилася колекція готового одягу та мілітарі лінійка. Катерина Возіанова тішиться, що попри війну змогла зберегти основну частину команди, і вони продовжують створювати костюми, за якими саме в Україну приїжджають поціновувачі кравецького мистецтва з різних країн світу.

Читайте також: UAnimals відкрили благодійну крамницю Animalism та випустили колекцію одягу, присвячену червонокнижним тваринам

Прямий ефір