Розв'язана Росією війна проти України впливає на увесь світ — 5 аспектів назвав Зеленський (ВІДЕО)

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Що швидше будуть звільнені землі України від окупантів, то надійніше будуть захищені люди всюди у світі. Захищені від агресивних зазіхань тих, хто хоче проводити колоніальну політику, як у старі часи. Про це заявив президент України Володимир Зеленський сьогодні, 27 травня, у своєму зверненні до індонезійського народу, інформує "Дом" із посиланням на пресслужбу глави держави.

Президент навів п’ять аспектів, як розв'язана Росією війна проти України впливає на глобальну ситуацію. Та зазначив, що таких аспектів, окрім загрози голоду й хаосу, насправді багато:

Перший — блокування українського експорту. Росія перекрила доступ до українських портів на Чорному морі й окупувала частину берега Азовського моря. Внаслідок цієї військової блокади закрита більшість традиційних маршрутів української торгівлі. За оцінкою ООН, цьогоріч голод у світі додатково охопить близько 40-50 млн осіб. Вже в липні, коли в багатьох країнах закінчаться запаси торішнього врожаю, стане очевидним, що катастрофа справді наближається.

Другий — морська блокада України. Це не просто акт агресії однієї держави проти іншої. Блокада українських портів — це своєрідний урок для інших потенційних агресорів, які хочуть підкорити сусідів чи забрати їхню територію.

Третій аспект — характер війни. За час від 24 лютого російська армія застосувала проти України вже 2 тис. 400 різних ракет. Абсолютну більшість — по цивільній інфраструктурі. По підприємствах, по складах, зокрема по складах з продовольством, по житлових будинках, по залізниці. Десятки українських міст і сотні селищ зруйновані вщент через обстріли з російської авіації та артилерії. Це просто руїни. Чорні, випалені, порожні міста. Російське керівництво вважає, що Україна має бути колонією Росії. Також окупанти депортують українців на територію самої Росії та розселяють у різних віддалених регіонах. Кількість таких депортованих українців — сотні тисяч. І це також один зі способів підкорення народу.

"Насправді вражає, з якою відвертістю Росія намагається повернути у світове життя порядки тих старих часів, коли колонізатори та імперії накидали свою політику чи своє панування іншим народам", — зазначив Зеленський.

Четвертий аспект — ставлення російських окупантів до людей на захопленій території. Не буває жодного тижня, щоб не надходили новини про нові репресії чи судилища проти тих, хто не влаштовує окупантів. 

П’ятий аспект — уже давно не було такого ризику застосування зброї масового ураження. Російські державні пропагандисти відкрито погрожують ядерною зброєю. Світові політики готуються до можливості застосування Росією так званої тактичної ядерної зброї або хімічної зброї, біологічної зброї. Це може призвести до зміни ставлення різних держав до зброї масового ураження. Якщо Росія безкарно вдається до ядерного шантажу, то різним силам у світі може здаватися логічним, щоб і собі набути ядерної зброї.

"Це наймасштабніша війна у Європі з часів Другої світової. І сьогодні ніхто не спрогнозує на сто відсотків, яких негативних аспектів для світу точно не буде від цієї війни. Якщо світ справді буде обʼєднаним і чесним щодо цієї агресії Росії проти нашої суверенної держави, то швидкість припинення цієї війни вимірюватиметься тижнями. Тижнями, навіть не місяцями. Маємо не допустити масштабного голоду. Маємо зупинити масові вбивства та репресії. Маємо назавжди відучити будь-які держави світу від ядерного шантажу та загравання із загрозою від хімічної чи біологічної зброї", — резюмував Володимир Зеленський.

Читайте також: Війна в Україні — у центрі уваги: що обговорювали на економічному форумі у Давосі та підсумки (ВІДЕО)

Нагадаємо, ключовим завданням для влади сьогодні є напрацювання гарантій безпеки для України. Про це на Всесвітньому економічному форумі у Давосі заявив голова Офісу президента України Андрій Єрмак. Міжнародна консультативна група під його керівництвом займатиметься вирішенням цього завдання.

Прямий ефір