Росія веде війну собі не по кишені, і її економіка може серйозно на цьому підірватися, — Скоркін

Константин Скоркин. Фото: svoi.city

Війна, розв'язана РФ в Україні, дуже розхитала і розхитує російську економіку. Але росіяни поки не відчули наслідки санкцій, можливо, падіння економіки змусить їх задуматися. Про це сьогодні, 27 червня, в ефірі марафону "Говорить Україна" телеканалів "Дом" та UA заявив незалежний журналіст та політолог Костянтин Скоркін.

Він наголосив, що росіяни — це типаж населення, яке звикло жити при деспотичній державі, звикло виживати.

"Тобто в Росії домінує цінність виживання. Тому всі нинішні труднощі ними сприйматимуться саме так, як ось прийшла нова напасть, начальство збирає гроші на війну, треба якось пристосовуватися виживати в таких умовах. Це думка основної маси", — каже Скоркін.

За його словами, у Кремлі внутрішня політика, проблеми російської економіки розглядаються як явно другорядні.

"Ну, тобто цікавлять тільки тема нафти і газу, яка сприяє отриманню одразу великих грошей, які йдуть на війну. А все інше залишено як другорядний аспект", — зазначає журналіст.

При цьому він додає, що війна дуже сильно розхитала і розхитує російську економіку.

"Зараз складатиметься сукупний ефект санкцій, ось цих непомірних витрат, які йдуть на війну, і як і раніше, для того, щоб якусь мінімальну стабільність цієї війни підтримувати, тобто згортати ці витрати уряд не може собі дозволити. Вони "ріжуть" бюджет, що стосується доріг, пожеж і всього іншого. А якісь мінімальні гарантії людям вони продовжують залишати, бо тут уже не можна грати з вогнем. Населення живе бідно, треба якось його підтримувати на плаву. В сумі, так, це великі витрати, і так, це прямий наслідок війни", — сказав політолог.

Скоркін додав, що Росія веде війну собі не по кишені, і її економіка може серйозно на цьому підірватися.

"От якщо почнеться серйозна економічна криза, поки в Росії ще ці наслідки не настали. Тобто більшість людей ще не відчула. Тільки зараз це все починається. І далі буде гірше. Можливо, це вже змусить росіян задуматися. Думати не телевізором, холодильником, а головою", — каже Скоркін.

Читайте також: Масові доноси в РФ: як організовано процес, розповів журналіст

Прямий ефір