Росія перекидає підрозділи, озброєння та військову техніку — Міноборони України про ситуацію на кордоні

Ганна Маляр. Скриншот відео: Військове телебачення України

Ситуація довкола державних кордонів України залишається складною. На теперішній час фіксується поступове перекидання російських підрозділів, озброєння та військової техніки до кордону з Україною. Про це сьогодні, 13 грудня, повідомила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр, інформує "Дом" із посиланням на пресслужбу відомства.

Так, за її словами, здійснюється передислокація особового складу російських військ з районів проведення навчань. Втім, по завершенню навчань до пунктів постійної дислокації повертається лише особовий склад, а бойова та інша військова техніка залишається поблизу українського кордону.

"Кремль продовжує вживати гібридних заходів для дестабілізації внутрішньополітичної ситуації в Україні. Російська Федерація регулярно демонструє військову силу та наміри її застосувати. Періодично вдається до практики перекидання та накопичення військових підрозділів з метою підтримання напруги в регіоні та тиску на сусідні держави. Стратегічна  мета таких цілей — відновлення повного контролю над Україною, а також зрив євроатлантичних прагнень нашої держави", — сказала вона.

Маляр нагадала, що станом на 13 грудня перекрито Росією близько 70% акваторії Азовського моря.

"Подібні перекриття відбуваються систематично та перешкоджають вільному судноплавству в Азовському морі", — зазначила вона.

Водночас Збройні сили України готові до будь-якого сценарію, наголосила заступниця міністра оборони.

Своєю чергою військово-політичне керівництво України вчасно забезпечується розвідувальною інформацією та оперативно ухвалює рішення. Розвідка України постійно обмінюється інформацією з розвідками країн-партнерів.

"Інформація спочатку з’являється у розвідки та військово-політичного керівництва України і лише потім може потрапляти у ЗМІ, а не навпаки як це іноді здається. Українська армія від 2014 року стала набагато сильнішою, набула бойового досвіду. Сотні тисяч українців є учасниками бойових дій. Керівні посади у Збройних силах обіймають командири, які пройшли через війну. ЗСУ готові до будь-якого розвитку подій, готові захищати Україну та давати відсіч", — резюмувала Ганна Маляр.

Читайте також: Російські війська біля кордонів України — міжнародна реакція на агресію та заява G7 (ВІДЕО)

Як повідомлялося раніше, конгрес США готує нові санкції проти Росії у разі вторгнення до України. Керівництво комітету із закордонних справ Палати представників Конгресу США заявило про готовність до взаємодії з американською адміністрацією щодо введення нових обмежувальних заходів проти Москви. Там також виступили за відправлення додаткової військової техніки до України, зокрема вражальної дії.

Прямий ефір