Росія для Китаю — просто сировинний придаток, — посол України в Японії

Сергей Корсунский. Фото: ukrinform.com

Москва побоюється Китаю та, визнаючи силову та економічну перевагу Пекіна, приймає китайські умови реалізації енергетичних та інфраструктурних проєктів. Таку точку зору у програмі "Украина на самом деле" телеканалу "Дом" висловив надзвичайний і повноважний посол України в Японії Сергій Корсунський.

Дипломат нагадав, що інвестиції Китаю в Росію впали прогятом останніх кілька років у десятки разів.

"Реально йдеться про те, що Росія відносно до Китаю — не просто молодший партнер, вона — просто сировинний придаток. Це країна, якої Путін шалено боїться, яку він намагається задобрити, йдучи назустріч будь-яким побажанням Китаю щодо енергетичних та інфраструктурних проєктів", — підкреслив Корсунський.

Посол доповнив, що інтерес Китаю пов'язаний перш за все не з Москвою, а з країнами Асоціації держав Південно-Східної Азії (АСЕАН).

"Китай будує свою політику набагато мудріше та диверсифіковано. Але його торгівля з Росією — це більш як 100 млрд доларів, його торгівля із США — 750. Цілком очевидно, що для Китаю значно більший інтерес лежить передусім у регіоні, це країни АСЕАН. Це Японія, Південна Корея. І, звісно, це США", — сказав Корсунський.

На його думку, в основі спільних російсько-китайських заходів "лежить дуже прагматичний і дуже капіталістичний розрахунок" Пекіна.

"Навіть, коли вони (Китай і Росія, — ред.) спільні військові навчання проводять, знаєте, деякі аналітики на Заході жартують, що це Китай проводить рекогносцировку на території Росії, готуючись до того, коли режим Путіна впаде. Я не стверджуватиму, що це так. Але така думка майже жартома висловлюється ", — уточнив посол України в Японії.

Росія цінна для Китаю тільки як молодший партнер і джерело ресурсів за вигідною для Пекіна ціною, акцентував Корсунський.

"Тобто треба розуміти дуже чітко: Китай — глобальний гравець, Китай має божевільні інтереси в світі, й Росія для нього — просто молодший партнер, який служить джерелом важливих ресурсів, які Китай звідти благополучно отримує за дуже хорошою для себе ціною", — підсумував дипломат.

Повна версія інтерв'ю: Високі технології, Олімпіада та Китай: про український бренд у світі говоримо з послом України в Японії Сергієм Корсунським

Прямий ефір