Росіяни намагаються знищити "українського Франкенштейна": чому окупантів непокоять українські винищувачі Су-24

Су-24. Скриншот: kanaldim.tv

Винищувач Су-24 адаптували під носія британських ракет Storm Shadow і тепер називають "українським Франкенштейном". Росіяни намагаються знищити цю техніку, але знову і знову зазнають невдач. Деталі — у матеріалі "Ранку Вдома".

Експерти стверджують, що Росія направляє 90% усіх запущених крилатих балістичних ракет по українській базі, де розміщені Су-24 та зазнає невдач.

Доля Су-24 розробленого у колишньому Радянському Союзі радикально змінилася після того, як Україна отримала від Великої Британії крилаті ракети Storm Shadow.

"Системи озброєння Storm Shadow дають Україні кращий шанс захистити себе від жорстокості Росії, яка триває й досі, особливо від навмисних нападів на українську цивільну інфраструктуру, що суперечить міжнародному праву. Україна має право захистити себе від російської агресії", — заявив експрем'єр-міністр Великої Британії Бен Уоллес.

Разом з британцями українські технічні фахівці модифікували Су-24, аби той міг нести по дві півторатонні Storm Shadow одночасно. Британські ракети та їхній французький варіант SCALP EG виявилися дуже точними.

Російській системі протиповітряної оборони перехопити їх надзвичайно важко, тож наші Су-24 озброєні європейськими ракетами, успішно вражають чимало матеріально технічних баз та ремонтних складів росіян на тимчасово окупованій українській території.

Аби захиститися від ударів росіян, повітряні сили України переміщують фронтові бомбардувальники з ракетами кожні 24 години. Для їх захисту використовують кілька ракетно-зенітних комплексів Patriot та IRIS-T.

В День Повітряних Сил України Володимир Зеленський відвідав один з аеропортів базування Су-24. Оглянув бомбардувальник, озброєний ракетою SCALP EG, і зробив на ній пам'ятний напис "Слава Україні!" з автографом. Міжнародна експертна спільнота миттєво відреагувала на цей факт, адже за день до того росіяни марно завдавали ударів своїми "Кинджалами" по українській авіабазі.

Наразі Су-24 — надзвичайно універсальний літак, який виконує чимало різних завдань. Окрім того, що це основа бомбардувальної авіації ЗСУ, Су-24 проводить розвідувальні місії. З бойовим радіусом понад тисячу кілометрів та максимальною дальністю перельоту майже три тисячі кілометрів, літак здатний долати величезні відстані й завдавати ударів по важливих логістичних центрах ворога, наближаючи таку очікувану і бажану перемогу.

Читайте також: Покарання винних та компенсація Росією збитків: що пропонує українська формула миру

Прямий ефір