"Росія використовує історію, як зброю проти нас. Ми повинні оборонятися": про що подкаст "Вулиця Степана Бандери"

Ярослав Друзюк. Фото: kanaldom.tv

Команда медіа The Village Україна запустила подкаст "Вулиця Степана Бандери" про історію України. Головна мета — розповісти про актуальні сторінки історії України, але не так нудно, як це часом буває у підручниках. До студії "Ранок Вдома" завітав головний редактор Ярослав Друзюк і розповів детальніше про аудіопроєкт. 

Ведучі — Ірина Хоменко та Костя Октябрський.

— Про що саме розповідає ваш подкаст? Наскільки він схожий на шкільну історію України?

— Назва "Вулиця Степана Бандери" досить провокативна, стимулює до дискусії, але й дає контекст того, що це є. Нам хотілося пройтися по актуальних сторінках історії України, але не у форматі підручника, де все це нудно, довго і часом не дуже корисно. Ми ставили за мету показати те, як ми почали переосмислювати історію України після 24 лютого, визначитися, звідки ми прийшли і куди рухаємося. В умовах, коли Росія використовує історію про нас в якості зброї, ми повинні вміти оборонятися. Подкаст — це спроба в цьому напрямку рухатись. 

— Хто ведучий? Скільки людей працює над проектом?

— Ведучий — тіктокер і популяризатор української мови Андрій Шимановський. Він класно працює з молодіжною аудиторією і просто пояснює складні речі. Ми орієнтуємося на молодих людей — від 14-16 до 35 років. Ідея проекту з'явилася у нашого видавця і співзасновника — Марка Лєвіна та Андрія Баштового ще в перші місяці після масштабного вторгнення. Потім Андрій пішов у ЗСУ. Зараз нам допомагає історикиня Мар'яна Байдак, вона редактор — забезпечує фактаж у цьому проекті. Андрій його озвучує і направляє аудиторію.

— У якій формі подається матеріал?

— Я не хотів би лякати словом "подкаст". Це просто зібрана основна інформація на певну тему чи про певну особу, подана легко і в аудіоформаті на 20 хвилин.

— Які теми ви підіймаєте? Скільки епізодів заплановано?

— Серед тем: як Україна боролася за незалежність під час Другої світової війни, хто такі УПА, ким насправді був Степан Бандера і В'ячеслав Чорновіл, феномен українських волонтерів і українських переселенців. Ми випустили шість епізодів, цього тижня вийде сьомий. У першому сезоні заплановано 12 випусків.

— Чи буде ваш подкаст адаптований для TikTok? Адже це надзвичайно популярна соцмережа серед дітей та молоді.

— Ми адаптуємо подкаст в короткі відео до двох хвилин. Це виглядатиме не як аудіо, а як коротка візуальна ілюстрація з основними датами, постатями, портретами, що становлять концентровану історію.

— Наскільки популярний зараз такий проект?

— Останні кілька місяців ми входимо топ-4 серед подкастів Україні. У відгуках на подкаст-платформах ми бачимо, що робимо потрібний продукт. Є запит на осмислення і переосмислення історії, його ми і задовольняємо. 

Читайте також: "Це не Вікіпедія": ведучий Володимир Остапчук розповів про шоу "Ліс рук!"

Медіа-партнери
Прямий ефір