Росія експортувала в Україну сепаратизм — крайню точку націоналізму, що сталося у 2014 році у Донецьку та Луганську, — Лисянський

В оккупированном Донецке. Фото: Facebook

Сепаратизм — крайня точка націоналізму. Це те, що сталося у 2014 році у Луганську та Донецьку. А фільтраційні табори — це не про російську так звану "денацифікацію". Таку думку озвучив в ефірі телемарафону "Говорить Україна" телеканалів "Дом" та UA правозахисник, засновник громадської організації "Східна правозахисна група" Павло Лисянський сьогодні, 15 травня.

Він підтвердив інформацію, що у фільтраційних таборах не проходять фільтрацію навіть люди з патріотичними татуюваннями. Тобто будь-яким самоідентифікуванням себе як українця.

"У мене є факти. Місто Старобільськ зараз перебуває, це Луганська область, зараз воно вже окуповане, звідти просто забрали місцевих підприємців, які мали авторитет, вони були в демократичних партіях України в місцевих, ось вони потрапили до фільтраційних таборів. Ще раз кажу: фільтраційні табори — це не про їхню так звану денацифікацію. Тому що у них тут нацистів немає. Ось особисто я в 2017 році виступав публічно проти блокади Донбасу економічної. Виходив і говорив, бо це порушить реінтеграцію і так далі. Ось я, якщо за їхньою логікою, за логікою росіян, тобто я був проти, мене тоді нацисти мали, що, роздерти в Україні? Але цього не сталося, бо це все фейк", — сказав Лісянський.

Правозахисник наголосив, що сепаратизм — це крайня точка націоналізму.

"Сепаратизм у нас у 14 році стався у Луганську та Донецьку. Ще раз кажу, сепаратизм — крайня точка націоналізму. Тому націоналізм найбільше стався саме у Луганську та Донецьку. І саме зараз Російська Федерація експортує російський націоналізм сюди, бо вони вже зайшли на південно-східні регіони України. І зараз ось ми бачимо той же Турчак, депутат, перший заступник Ради федерації, генеральний секретар партії Єдина Росія, він пропагує те, щоб ці території увійшли до складу Російської Федерації, він так заявляв. Він що? Він пропагує російський націоналізм. Тому хто тут фашисти та нацисти — тут відповідь очевидна. Сьогодні Російська Федерація експортувала в Україну сепаратизм, а сепаратизм — це крайня точка націоналізму. Це так просто доступно для російської аудиторії я пояснив, хто саме є нацистом", — резюмував Павло Лисянський.

Читайте також: Сьогодні концтабори застосовуються для депортованих українців та військовополонених, а завтра можуть застосовуватись для етнічного населення РФ, — Лисянський

Нагадаємо, раніше Лисянський розповів, що фільтраційні табори, організовані російськими військовими на тимчасово захоплених територіях України, необхідні окупаційній так званій "владі" ще й для того, щоб тримати у страху місцеве населення.

Прямий ефір