РФ відмовляється йти на перемовини, — Верещук про блокування КПВВ на Донбасі

КПВВ "Станица Луганская". Фото: mvs.gov.ua

Контрольний пункт в'їзду-виїзду (КПВВ) "Станиця Луганська" в Луганській області залишається єдиним із семи чинних КПВВ, рух через який щоденно відкрито з боку тимчасово окупованої території. Через інші дорожні коридори незаконні збройні формування (НЗФ) продовжують блокувати переміщення громадян. Про це сьогодні, 14 грудня, заявила віцепрем'єр-міністерка — міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук під час пресбрифінгу на КПВВ "Станиця Луганська", інформує "Дом".

За словами Верещук, російська сторона відмовляється йти на переговори щодо відкриття КПВВ.

"Створено умови, ми готові це робити, ми готові відкрити КПВВ і підтримувати комфортні умови перебування людей. Проте РФ відмовляється йти на переговори в цьому випадку. Вони не хочуть допомогти людям, які тут проживають. А люди дуже потребують цього. Є проблеми з картками "Ощадбанку". Банк попереджає, що треба буде пройти ідентифікацію та поміняти карти. Є питання вакцинації та побутові питання. Люди страждають. Ми готові — і технічно, і морально, і політично. Треба тільки, щоб російська сторона допомогла людям, які тут представляють її бік, як я розумію, зрозуміти це", — заявила міністерка.

Читайте також: Допомога ВПО, бізнесу та селам на Донбасі — підсумки першого дня візиту Верещук на Луганщину (ВІДЕО)

Раніше повідомлялося, що на 18% зменшився пасажиропотік через контрольний пункт в'їзду-виїзду (КПВВ) "Станиця Луганська".

Прямий ефір