Репер ХАС розповів про концерти на передовій, теми для нових пісень та уроки війни

Репер ХАС. Скріншот: kanaldom.tv

З початку повномасштабної війни репер ХАС, справжнє ім'я якого Хассан Назар-Хайдар Алієвич, займає активну просвітницьку позицію. Зокрема виконавець пише актуальну музику та виступає з концертами перед військовими на передовій. Де черпає натхнення, чому обирає виступи на лінії фронту замість сольних концертів за кордоном, співак розповів у "Ранку Вдома". Також ХАС виконав власну версію пісні "Йшли селом партизани".

Ведучі — Ірина Хоменко та Костя Октябрський.

З початком повномасштабної війни ви зайняли таку активну просвітницьку позицію. Про що зараз розповідаєте у своїх піснях?

— Якщо чесно, то це не далося мені зразу, тому що спочатку мені було страшно, потім здавалося, що це не на часі. Втім, вперше до військових я поїхав зі своїм репертуаром. Виступ на передовій довів, що наших хлопцям і дівчатам якраз на часі підтримка, культурна. Тож всі питання відійшли на другий план і я взявся за написання нового матеріалу. Тем вдосталь —  включаєш новини й пиши.

— Де за останні 11 місяців були з концертами?

— Мені здається, що у 2022 році для більшості артистів України це був найбільш "рибний" на концерти рік. Благодійних заходів було багато. Перестав рахувати десь на 60 концерті. Це були виступи як для цивільних, так і для військових на фронті. Вперше перед військовими я виступав на північному кордоні нашої країни.

Чи могли ви поділитися своїми власними уроками війни?

— Мені здається, що навчився прислухатися до внутрішнього голосу. Війна навчила мене любити свій дім, дорожити кожною хвилиною і не витрачати свій час на пусті речі.

За 11 місяців у вас з'явилася добірка нових пісень. Нещодавно навіть вийшов новий альбом "0322". Чому така назва і про що він?

— Насправді це просто старий код міста Львова, де я прожив більшу частину свого життя. Насправді це мав бути мініальбом, вихід якого я планував на березень 2022 року. Там мали бути веселі пісні, тому що ми ж готувались до літа і мріяли про фестивалі, яких не було через карантин. Ми ж не готувалися до 24 лютого. Втім сталось так, що впродовж 2022 року я переписав на власний лад відомі партизанські пісні. Натомість альбом з піснями 2021— го та 2022— го років, з кодом львівським, розширився і вийшов 13 січня цього року, якраз на мій день народження. До речі, там теж 13 пісень.

Про що ці пісні?

— Про дім і ціну домашнього затишку. Кожен українець, мені здається, після 24 лютого, зрозумів, що для нього є дім. Я досі вважаю, що мій дім у Львові. Перебуваючи там зрозумів, що стіни лікують, старі та нові знайомства лікують. Новий альбом "0322" написаний з безпосередністю студентства, з відвертістю. Це такий стан, коли ти вже не переживаєш і не боїшся жити. Як це було за юнацького максималізму. Альбом різноплановий.

Кого залучали до співпраці під час написання альбому "0322"?

— Та насправді цей альбом рекордсмен за кількістю дуетів. Є дві пісні зі співачкою з ім'ям СХОЖА.  Насправді там дуже багато цікавих колаборації. Для широкого загалу ці імена нові. Популярні співаки були дуже зайняті виступами закордоном, їх тяжко було притягнути, а мені й не хотілося.

Ви виступали за кордоном торік?

— У мене не було такого ні бажання, ні поклику. Запрошували, звичайно, тому що сольних виступів українських артистів за кордоном було дуже багато. В мене були інші пріоритети. Між концертом за кордоном і виступом перед українськими військовими, я завжди обирав другий варіант.

Також цікаві гості "Ранку Вдома":

Прямий ефір