Рекордна від початку війни кількість суден пройшла до українських Дунайських портів — подробиці й перспективи

Дунай. Фото: Мінінфраструктури/facebook

За минулу добу в напрямку українських Дунайських портів — "Ізмаїл", "Рені" та "Усть-Дунайськ" — пройшли 11 суден загальним обсягом 45 тис. т. Про це сьогодні, 28 серпня, повідомили у Міністерстві інфраструктури України, інформує "Дом".

Через гирло Бистре суднового ходу річка Дунай — Чорне море пройшли 7 суден, а через румунський канал Суліна — 4.

У Мінінфраструктури зазначили, що така кількість — рекордний показник від початку повномасштабного вторгнення РФ.

"З березня нам уже вдалось перевезти через Дунайські порти понад 4 млн т зерна — на даний момент це більше, ніж усіма іншими видами транспорту. Динаміка збільшення — суттєва. Якщо в березні наші порти обробляли на експорт тільки 16,5 тис. т агропродукції, то вже в липні показник становив майже 1,4 млн т", — наголосив міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.

Він наголосив, що навіть за стабільної роботи морського "зернового коридору" Мінінфраструктури продовжує удосконалення експортної логістики на Дунаї.

"За умови системних інвестицій та виконання  програми з модернізації портів на Дунаї можливо збільшити їхню потужність до 25 млн т вантажів на рік", — зазначив міністр, додавши, що стартував спільний проєкт Міністерства інфраструктури та Європейського банку реконструкції та розвитку щодо дослідження експортної логістики у Бессарабії.

Гирло Бистре суднового ходу річка Дунай — Чорне море стало доступне для проходу суден, які перевозять агропродукцію, на початку липня. Це відбулося завдяки звільненню Збройними силами України острова Зміїний. До цього захід в українські Дунайські порти був можливий винятково через канал Суліна, який проходить територією Румунії.

Читайте також: Значення Зміїного для сторін та характер його оборони оцінив експерт (ВІДЕО)

Прямий ефір