Раніше країни мали різну позицію про членство України в ЄС, зараз противників немає,— Жовква

Прапори ЄС і України. Фото: sbr.in.ua

Євросоюз із початком повномасштабної війни змінює своє ставлення до України. Про це в ефірі телемарафону "Говорить Україна" телеканалів "Дом" та UA розповів заступник керівника Офісу президента України Ігор Жовква.

"Якщо спочатку мало хто вірив в Україну, то зараз вірять усі. І багато хто розуміє, що прихід України до Європейського Союзу може змінити цю спільноту. І у військовому компоненті, і в плані безпеки ми зараз захищаємо Європу, і це не гучні слова", — сказав він.

Україна воюючи, зокрема захищає і економічну складову ЄС.

"Тому ми зараз говоримо з Євросоюзом про необхідність "зелених коридорів", щоб український експорт продовжувався у країни Європи — і не лише на час війни", — додав заступник керівника ОПУ.

Україна стає сильнішою, і коли вона стане повноправним членом Європейського Союзу, вона зможе підсилити його, упевнений Жовква.

"У Європейському Союзі це розуміють і приймають. І якщо раніше країни мали різну позицію про членство України в ЄС, то зараз, в принципі, вже ніхто проти цього не виступає. Єдине, позиції відрізняються щодо швидкості, дати вступу України до ЄС", — наголосив він.

Рішення в Євросоюзі ухвалюють консенсусом, тому важливо, що наразі немає країн-противниць членства України. Це стосується й Угорщини.

"Навіть Угорщина. Ми знаємо їхню негативну позицію щодо НАТО, але щодо членства України в ЄС у них немає офіційних претензій. Так, у нас є з Угорщиною розбіжності у плані двосторонніх взаємин, наприклад, негативна позиція Угорщини щодо транзиту зброї третіх країн в Україну через її територію. При цьому щодо європейського руху України, вступу до Європейського Союзу від Угорщини зауважень не було", — акцентував він.

Нагадаємо, 9 травня українська сторона передала керівництву ЄС другу частину опитувальника для набуття статусу кандидата на вступ до Євросоюзу. Робота Єврокомісії з цього питання вже розпочалася, відповідь Україні планують дати у червні.

Прямий ефір