"Радянська влада створила Радянську Україну": якою Путін бачить історію України

Валерій Зорькін та Володимир Путін. Скриншот: kanaldim.tv

Росія всіляко заперечує існування України, спираючись на фейки. Президент країни-агресора не лише переписує історію під власні плани, але й краде в інших. Експерти доводять, що не існує російської самобутньої культури, що їхня історія — це вигадка. Журналісти "Ранку Вдома" розбиралися із цією темою. 

Російські війська в Україні загрузли по всій лінії фронту, а наші сили оборони продовжують готуватися до контрнаступу. Тим часом очільник РФ вчить історію. Щоправда, хибну.

"Радянська влада створила Радянську Україну, це добре відомо", — стверджує російський диктатор. Кому це відомо — от що насправді незрозуміло. 

У кінця травня голова Конституційного суду Росії Валерій Зорькін зустрівся з Володимиром Путіним, принісши карту, створену за часів французького короля Людовіка XIV, і сказав, що на тій карті немає України. Путін відповів: "Ну, звісно".

"Ці землі просто входили до складу Речі Посполитої, а потім попросились до складу Московського царства. Ось і все. І опинилась у складі Московського царства. А вже потім, після Жовтневої революції, почали виникати усілякі квазідержавні утворення, а радянська влада створила Радянську Україну. Це добре відомо. До цього жодної України не було в історії людства", — сказав Путін.

Проте Україна таки була і цьому є підтвердження. Україна — це не дітище СРСР. Наша держава з'явилася до "совєтів". 

"Україна існувала як держава з 1917 року — Українська Народна Республіка. Це була парламентська держава", — каже кандидатка історичних наук Аліна Понипаляк.

Існувала Україна і до проголошення УНР. Доказ — мапа, яку так детально розглядав Путін. Французькою на місці України є напис "Земля козаків"

"Ще 2008 року Путін казав Джорджу Бушу (43-й президент США, — ред.): "Що таке Україна? Подивися, це недокраїна: її захід — це частина інших держав, а схід ми їм подарували. Не існує, немає". Тоді він розумів собі, що тут керуватиме. І фактично він у своїй голові переписує історію під власні плани", — говорить полиітолог Борис Тізенгаузен. 

І не тільки переписує. Крадіжка історії — ще одна з улюблених тактик Кремля. Головний принцип — назвати чуже своїм. Тож спочатку треба об'єднати народи. Так, риторика Путіна про "братні народи" була першим кроком до викрадення історії, назви або науки. 

Вони не помічають нас на мапі, крадуть назви, культуру та історію, але не можуть стерти нашу самоідентичність і перемогти. Розв'язавши цю війну, вони показали свою ницість усьому світу.

Читайте також: Росія розташовує ядерну зброю в Білорусі — чи можливий ядерний удар 

Прямий ефір