Примусова "мобілізація" українців до лав ЗС РФ — у Криму прихована, в ОРЛО планують "призов" жінок

"Мобілізація" в ОРДЛО. Фото: Facebook/ГУР

На тимчасово окупованих територіях частини України Росія продовжує проводити примусову "мобілізацію" місцевого населення, зокрема приховану. А до лав ЗС РФ планують призвати навіть жінок. Про це сьогодні, 15 травня, повідомила уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова, інформує "Дом".

Так, за інформацією омбудсманки, такі заходи розпочалися в тимчасово окупованому Криму. Там багато громадян під час "призову" відмовляються воювати проти української армії та здаються в полон ЗСУ.

"Всіх чоловіків віком до 60 років, які прописані у місті Саки та Сакському районі, у період від 6 до 20 травня 2022 року викликають до військкомату для проведення звірки. Своєю чергою в окремих районах Луганської області (ОРЛО) в межах мобілізації окупанти поінформували керівництво підприємств про те, що необхідно провести "звірку даних" жінок віком від 18 до 45 років, які мають такі спеціальності: бухгалтер, кухар, медсестра, лаборант, водій, машиніст, прибиральник", — розповіла Денісова.

Уповноважена наголосила, що примусова мобілізація заборонена міжнародним гуманітарним правом. Статтею 51 IV Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни забороняється окупаційній державі змушувати осіб, які перебувають під захистом, тобто тих, хто опиняється під владою сторони конфлікту або окупаційної держави, служити в її збройних чи допоміжних силах.

Людмила Денісова звернулася до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення РФ до України врахувати цей факт порушення РФ прав людини в Україні.

Читайте також: Поїхати за кордон або серйозно "захворіти": як росіяни можуть ухилитися від війни в Україні (ВІДЕО)

Раніше Денісова повідомляла, що окупанти усіляко намагаються підсилити своє військо на Донбасі. Для цього продовжують "мобілізувати" місцевих жителів, а також залучають "козаків" із різних регіонів Росії.

Прямий ефір