Проєкт Uspring: як українці допомагають землякам-біженцям інтегруватись у Швейцарії

Швейцарія. Скриншот: kanaldim.tv

На початку повномасштабного вторгнення активні українці у Швейцарії заснували асоціацію Ukraine Reborn. Вона допомагає біженцям швидко та якісно інтегруватися у новій країні. Зокрема, в рамках програми Uspring. Йдеться про тісну співпрацю між українцями, які вже інтегрувались у швейцарську спільноту, та новачками. Деталі — у матеріалі "Ранку Вдома".

Понад 12 років тому українка Люба Бондаренко переїхала до Швейцарії. Тут їй довелось будувати своє життя фактично з нуля. З початком повномасштабного вторгнення Росії до України Люба стала однією зі співзасновників асоціації Ukraine Reborn. Організація допомагає українським біженцям взяти участь у програмі Uspring.

"Коли я приїхав сюди, то не мала можливості отримати відповідь на ключові питання щодо медицини, освіти та соціальних послуг. Якби була людина, яка б мені допомогла, це було б чудово. Я змогла б швидше інтегруватися", — зізналася співзасновниця асоціації Ukraine Reborn Люба Бондаренко.

Тож Люба вирішила не тільки організувати роботу програми Uspring, а ще й ділитись власним досвідом, як ментор. Це і є суть одного з напрямків проєкту. Йдеться про тісну співпрацю між українцями, які вже інтегрувалися та новачками, які лише відкривають для себе Швейцарію.

"Це можливість допомогти людям, які шукають своїх людей. На етапі інтеграції у новій країні це складно. Ментор допоможе з усім: мотивує вчити мову та підкаже, як сформувати резюме та влаштуватися на роботу", — додала адміністраторка проєкту Uspring Ірина Кондратенко.

Інший напрямок проєкту призначений для професіоналів, що мають наміри будувати кар'єру.

"Мета — поліпшити професійне життя у Швейцарії або в іншій країні завдяки особам, які мають великий досвід у мультинаціональній спільноті або у стартапі", — заявив співзасновник проєкту Uspring Ерб Рібен.

Які перспективи участі у програмі, пояснює партнерка проєкту Елен Байє, яка займається професійною інтеграцією мігрантів.

"Це працюватиме конкретно. Тільки но бенефіціари пройдуть проєкт наставництва від Uspring й соціалізуються, ми будемо раді вітати їх, щоб визначити професійний проєкт в Україні та зрозуміти, яким чином їхні навички можна трансформувати для створення міні підприємства або пошуку роботи", — каже партнерка проєкту Елен Байє.

Для українців участь у проєкті безплатна. Цим опікується влада швейцарського кантону Во. Проєкт наставництва триватиме кілька місяців. У планах організаторів, залучити до Uspring 50 пар учасників — менторів та їхніх підопічних. Взяти участь у проєкті може будь-хто з українців, які мають дозвіл С на проживання у Швейцарії.

Також цікаво: Статус S, фінансова допомога та страхування — життя українців у Швейцарії

Прямий ефір