Проєкт "Армійська англійська": чому однойменний YouTube-канал стає популярним

Проєкт "Армійська англійська". Скриншот: kanaldim.tv

Олена Чекрижова — вчителька із 14-річним досвідом. На волонтерських засадах вона допомагає українським військовим вивчати англійську мову. Проєкт "Армійська англійська" — це YouTube-канал, де захисники можуть поглиблювати свої знання у будь-який зручний час. Ці 10-15-хвилинні відео створені для початківців, аби вивчити граматику на військових прикладах та лексику за тематичними напрямами. Деталі — у "Ранку Вдома".

Вчителька з 14-річним досвідом Олена Чекрижова на волонтерських засадах допомагає українським військовим вивчити англійську мову.

"За рік, коли ми почали отримувати допомогу від наших закордонних партнерів, зброю, технології, стає очевидним той факт, що нам треба англійська. Якщо ми хочемо перемогти. Буквально минулого тижня мені написав один з моїх студентів, що він вже кілька місяців перебуває в госпіталі після тяжкого поранення. Він попросив мене дати посилання на наш курс військової англійської. Людина після тяжкого поранення у госпіталі вирішує вивчати англійську", — розповіла авторка проєкту "Армійська англійська" Олена Чекрижова.

Втративши у 2014 році свій дім у Бахмуті, жінка прийняла важке, але важливе рішення — залишити рідне місто.

"Пів року я пробула в Бахмуті, сподіваючись на те, що все ж таки Донецьк звільнять, якось ситуація зміниться, але я зрозуміла, що це війна і навряд чи ці території будуть звільнені, і навряд чи я зможу там колись жити. Після того, як я побачила, хто там залишився, які люди на цих територіях проживають і виховують своїх дітей, то я вирішила, що мені буде краще не сподіватися на повернення, а починати будувати своє життя з нуля", — зізналася Олена Чекрижова.

У Києві Олена відкрила курси англійської мови, створила штат та запустила доволі успішний бізнес. Коли Росія почала повномасштабний наступ, жінка не захотіла тікати вдруге. Вона залишилася в столиці, допомагала в евакуації цивільних, а згодом знайшла напрям роботи, в якому змогла ефективно застосовувати свої професійні навички.

"Мені надійшла пропозиція навчати англійської підрозділ добровольців. Я, майже не вагаючись, прийняла цю пропозицію і відправилася на військову базу Добровольчого Українського корпусу, де, власне, я пробула все літо і частину осені. Там я щоденно викладала нашим військовим англійську мову", — додала викладачка.

Спочатку Олена провела для військових тестування, визначивши рівень їхніх знань та мотивацію. Акцент зробила на тих, хто мав велике бажання та початковий рівень, адже таких було найбільше.

"Хто не знає самих елементарних речей, таких як навіть алфавіт, то їм треба дати оцю основу, зацікавити англійською. Потім на цьому базисі вони зможуть будувати подальше своє навчання", — провадить Олена Чекрижова.

Для того, аби створити курс військової англійської Олені довелось самостійно розбиратися з лексикою і термінологією. Зізнається, іноді хлопці допомагали їй розібратися у військовій справі, тож результат спільної роботи не забарився.

"Я можу сказати, що за той період, що ми займалися, багато хто з моїх студентів показував успіхи. До нас приїжджали британські журналісти, і вони спілкувалися з носіями мови онлайн і дійсно я помічала їхній прогрес. І вони самі бачили прогрес", — резюмувала авторка проєкту "Армійська англійська".

Зараз для того, аби українські воїни змогли вивчати англійську онлайн в зручний для них час, Олена разом з іншими волонтерами створила YouTube-канал "Армійська англійська". Ці 15-хвилинні відео створені для початківців.

За допомогою роликів можна вивчати граматику на військових прикладах та лексику за тематичними напрямами. Волонтери випускатимуть ролики тричі на тиждень і працюватимуть над розвитком проєкту.

Також цікаво: Заговорити українською за 28 днів — можливо: інтерв'ю з керівницею проєкту "Єдині" Наталкою Федечко

Прямий ефір