"Проявом надмірної перестороги" назвали у МЗС від'їзд дипломатів США

Прапори США та України. Фото: glavcom.ua

У Міністерстві закордонних справ України вважають, що рішення Держдепу США щодо від'їзду дипломатів є "передчасним і проявом надмірної перестороги". Про це сьогодні, 24 січня, заявив речник українського МЗС Олег Ніколенко, інформує "Дом". 

За його словами, останнім часом кардинальних змін у безпековій ситуації в Україні не відбулося.

"Загроза нових хвиль російської агресії залишається сталою з 2014 року. А накопичення російських військ біля державного кордону почалося ще в квітні минулого року", — пояснив Ніколенко. 

Він наголосив, що рішення Держдепу не означає, що всі співробітники американського посольства виїдуть з України. 

"Посольство продовжуватиме повноцінно функціонувати. Члени дипмісій отримали можливість поїхати, якщо вони мають таке бажання, проте їхній від'їзд зовсім не є обов'язковим", — додав представник МЗС.

Ніколенко також зазначив, що РФ нині докладає активних зусиль задля дестабілізації внутрішньої ситуації в Україні.

"В українському та міжнародному медіапросторі шириться велика кількість дезінформації, маніпуляцій та фейків, аби посіяти паніку серед українців та іноземців, налякати бізнес, підірвати економічну та фінансову стабільність нашої держави. У цій ситуації важливо тверезо оцінювати ризики і зберігати спокій", — сказав він.

Спікер МЗС додав, що президент України, міністр закордонних справ та вся українська дипломатія нині консолідують безпрецедентно високу підтримку України з боку міжнародних партнерів, аби стримати РФ від її агресивних дій, забезпечити безпеку українських громадян та держави.

"У цьому контексті ми особливо вдячні уряду США за проактивну дипломатичну позицію та зміцнення оборонних спроможностей України, зокрема надання новітньої зброї та техніки", — резюмував прессекретар МЗС.

Раніше повідомлялося, що частина американських дипломатів поїдуть із України. Відповідне рішення ухвалив Державний департамент Сполучених Штатів. Йдеться про добровільний виїзд держслужбовців та обов'язковий від'їзд членів їхніх сімей.

Прямий ефір