Протягом літа потік військової техніки в Україну продовжився і навіть збільшився, — Боррель

Жозеп Боррель. Фото: ap.org

Євросоюз продовжить підтримувати Україну в боротьбі проти російської агресії. Про це з посиланням на заяву верховного представника Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозепа Борреля повідомили сьогодні, 31 серпня, в Представництві ЄС в Україні, інформує "Дом".

Під час виступу перед пресою після закінчення неформальної зустрічі міністрів оборони України та країн-партнерів Боррель зазначив, що Європейський Союз єдиний у підтримці України, а держави-члени надаватимуть підтримку стільки, скільки це потрібно.

"Водночас, зазначені потреби стосуються не лише поповнення запасів військової техніки. В цьому контексті дані за літній період, що є в нашому розпорядженні та які нам надали наші військові, свідчать про постійний потік військової допомоги. Мені потрапляли на очі новини про зменшення об’ємів такої допомоги — це зовсім не так. Цифри свідчать про те, що протягом літа підтримка та потік військової техніки в Україну продовжився і навіть збільшився", — повідомив він.

Боррель звернув увагу, що Україна також повинна мати змогу відновлювати свої сили.

"Йдеться не просто про війну як таку, а також про те, як вона ведеться, про підготовку солдатів, підготовку військових структур. Наразі втілюються багато ініціатив щодо навчання військовослужбовців, але потреби величезні. І ми повинні забезпечити узгодженість цих зусиль", — пояснив він.

Верховний представник акцентував, що всі держави-члени чітко погоджуються з цими міркуваннями, а також щодо запуску роботи, необхідної для визначення параметрів Місії ЄС з надання військової допомоги Україні.

"Я не кажу, що це питання було вирішено сьогодні. У будь-якому разі, сьогоднішня зустріч Ради [міністрів оборони] є неформальною, і в такому форматі Рада не ухвалює рішень. Отже, йдеться не про ухвалення рішення, а про рішення провести підготовчу роботу, яка, звісно, передбачає контакти з українською стороною, з одного боку, та напрацювання юридичних і операційних параметрів з іншого боку. Метою цих зусиль є створення Концепції антикризового управління, що уможливила б ухвалення необхідного рішення", — наголосив Боррель.

Він додав, що потрібно діяти швидко та амбітно.

Читайте також: Військово-навчальна місія ЄС в Україні: чого навчатимуть ЗСУ

Прямий ефір