Про проблеми й перспективи українського біатлону: інтерв'ю з президентом Федерації Іваном Крульком

Практично чверть століття на посаді президента Федерації українським біатлоном успішно опікувався Володимир Бринзак. Час плине, тенденції змінюються, тому видатний функціонер дав дорогу наступному поколінню. 

Наприкінці 2022 року новим очільником громадського об'єднання став 41-річний Іван Крулько. Великий шанувальник біатлону одразу взявся до справи. Плани і цілі у нового президента завзяті. Про них він розповів відверто, з розумінням та надією в інтерв'ю програмі "Коло спорту" на телеканалі "Дом".

Ведучий — Євген Щербаков.

— Які зміни вже відбулися у Федерації після того, як ви очолили її, і як це допомагає національній команді? 

— Моє завдання — зберегти всі ті позитивні речі, які були, і додати щось нове. Новинки є. Наприклад, через благодійні фонди відновлення інфраструктури біатлону, поновлення преміювання спортсменів за результати і за те, що вони очки приносять в Кубок націй і в Кубок IBU.

— Зараз у збірній триває зміна поколінь, особливо у жіночій команді. Наскільки це важкий етап перебудови? 

— Я до цього ставлюсь абсолютно спокійно, оскільки розумію, що ми мусимо пройти цей етап. Мене більше турбує, що в нас з резервом. Коли в наших тренерів болить голова, кого поставити на етап з точки зору того, щоб заповнити квоту, то це проблема. Я б хотів, щоб у тренерів боліла голова, кого вибрати — має бути плеяда спортсменів, які можуть конкурувати. 

— Як повномасштабне вторгнення Росії вплинуло на розвиток дитячо-юнацьких спортивних шкіл біатлону? 

— Давайте подивимося на ті області, які є прикордонними, але які з точки зору розвитку біатлону були завжди в топі в Україні: Чернігівська область — повністю розбомблена тренувальна база, непридатна для використання; Сумська область — як прикордонна, постійно перебуває під обстрілами; Харківська область — самі розуміємо, велика величезна частина була довгий час окупованою. Це прямо впливає на розвиток біатлону. Як можна проводити тренувальний процес, якщо кожної хвилини можна очікувати ракетну атаку? 

— Яка ситуація з відновленням тренувальної бази в Чернігові? Чи збираються кошти? 

— Це була одна з моїх ініціатив. Коли я проходив на посаду президента Федерації біатлону, ми створили благодійний фонд відновлення інфраструктури біатлону. Безумовно, що це є не ті кошти, за які можна відновити базу. Але кожна витрачена копійка з коштів українських вболівальників у цьому благодійному фонді буде публічно оголошена. В першу чергу, вони будуть витрачені якраз на відновлення Чернігівської бази. Попередній проєкт вже готовий. Якщо ми її відновимо, вона буде однією з кращих в Європі. В тому числі, для проведення змагань. 

— Яке наразі головне бажання Івана Крулько? 

— Щоб біатлон став масовим видом спорту в Україні. Щоб займалися не сотні спортсменів, а сотні тисяч. Біатлон є прикладним видом спорту, єдиним серед інших, які в собі поєднують стрільбу і фізичну підготовку. Українська держава планує прийняти закон про легалізацію зброї і про дозвіл на її зберігання. Якщо так, то культура поводження зі зброєю має формуватися з дитинства. Бути у гарній фізичній формі треба з дитинства. А вміти стріляти треба для того, щоб захищати себе і свою країну. От якраз біатлон може бути в нагоді. Тому ми розробляємо спеціальну програму. Це моя мрія — щоб військово-патріотичне виховання через біатлон було впроваджено в Україні.

Більше цікавого з "Кола спорту"

Медіа-партнери
Прямий ефір