Про пісні, яких не хотілося б писати, та нацвідбір на Євробачення: інді-поп-дует Tember Blanche в гостях у #Муз_Оборони

Гостем нового випуску програми #Муз_Оборона став український інді-поп-дует Tember Blanche. Його заснували 2020 року вокалістка й авторка пісень Олександра Ганапольська та гітарист і саундпродюсер Владислав Лагода. У студії телеканалу "Дом" артисти розповіли про те, як стали популярними завдяки TikTok, про пісні, котрих хотілося б не писати, та про участь у нацвідборі на Євробачення.

Олександра та Владислав познайомилися під час вуличного музикування та стали разом виконувати кавери. Згодом почали писати власні пісні. Першою авторською композицією стала "Хованки" — вона побачила світ 13 жовтня 2020 року. Пізніше Олександра брала участь у співочому шоу "Голос країни". Перша порція слави прийшла до дуету пісня виходу пісні "Вечорниці". Композиція отримала шалену популярність у TikTok.

Після початку повномасштабного вторгнення музиканти беруть участь у благодійних виступах, пишуть нові пісні, а також взяли участь у національному відборі на Євробачення-2023.

Продюсера дует Tember Blanche не має. Роль менеджера виконує Владислав Лагода, а піарниці — Олександра Ганапольська.

Першою піснею, яку пара виконала разом, став кавер на Let It Be британського гурту The Beatles. Ця композиція стала знаковою для музикантів. Вони навіть зробили татуювання з назвою пісні.

Учасники Tember Blanche — не тільки музичний тандем, а й пара в житті. Музиканти заручені.

У перший тиждень після виходу пісні "Вечорниці" популярність до гурту не прийшла. Лише коли вони завантажили її в TikTok, отримали сотні тисяч відгуків та роликів під їх трек.

"Нам написав Олег Псюк — фронтмен гурту Kalush. Він запропонував колаборацію", — розповідає Олександра.

Так народилися "Калуські вечорниці". Популярність цієї версії пісні перевершила успіх оригіналу втричі. Завдяки цьому увага української публіки дістала самого дуету і вони почали виступати. У грудні 2021 року відбувся перший сольний концерт Tember Blanche у Києві. Напередодні повномасштабного вторгнення дует запланував перший тур Україною. Однак Росія зруйнувала ці плани. 

"24 лютого я була вдома з батьками. Доволі соромно, але я спала до сьомої ранку і нічого не чула. Прокинулась, коли батьки на кухні стали щось дуже активно обговорювати. Я вийшла на кухню, де вони мені сказали, що почалася війна. Мене паралізувало. Я сиділа і думала: збирати щось чи вже нема сенсу?" — згадує Олександра.

Владислав натомість був впевнений у тому, що війна буде, хоч і до останньої миті сподівався, що все минеться.

"Мене розбудив брат, який на той момент був в Іспанії. Він подзвонив і сказав: "Прокидайся, у вас почалася війна". Тоді я зателефонував Саші і сказав збиратися, бо їхатимемо в Миронівку (місто в Обухівському районі Київської області, — ред)", — розповідає Владислав.

У Миронівці пара провела два місяці. З часом стало дуже хотітися додому, тому вони повернулися в Київ. 

До музики Tember Blanche повернулися приблизно на третій тиждень після повернення. Вийшла пісня "Ненародженим".

"Ця пісня — біль. Я б дуже хотів, щоб цієї пісні не було", — каже Владислав. 

Текст композиції Олександра написала за кілька годин. Якщо ця пісня потрапить до українця, котрий ще шукає "хороших руських", він послухає її і перестане це робити, впевнена авторка.

Коли Kalush Orchestra у 2022 році перемогли на Євробаченні з піснею "Стефанія", учасники Tember Blanche теж вирішили спробувати свої сили і подали заявку на участь у національному відборі. Багато музиканти від цього не очікували, кажуть, що зробили це "по приколу". Але продюсеру нацвідбору Дмитру Шурову вони сподобалися, тож він особисто позвонив їм і підтвердив участь дуету у відборі.

"Коли вже запрошують, то й незручно відмовлятися. Ми задоволені тим, як усе вийшло", — каже Олександра.

Попередні випуски #Муз_Оборони:

Прямий ефір