Визнані винними в колабораціонізмі 10 років не зможуть займатися політикою в Україні

Фото иллюстративное: comments.ua

В Україні підготували два законопроєкти щодо протидії колабораціонізму. Вони потрібні для того, щоб у "п'ятої колони" не було інструментів впливу на Україну. Про це сьогодні, 1 березня, заявив лідер "Національного корпусу" Андрій Білецький під час пресконференції в Києві.

"Цей закон не спрямований проти простих людей. Умовно кажучи, медсестра та пожежні, які залишилися в Донецьку, жодним чином не потрапляють під цей закон, якщо вони не були учасниками незаконних збройних формувань. Цей закон спрямований проти "п'ятої колони" тут. Проти людей, які реально претендують на владу в країні", — зазначив Білецький.

Він також нагадав, що від "Опозиційної платформи — За життя" на місцевих виборах балотувалися п'ятеро осіб, які раніше звинувачувались у сепаратизмі.

Ці законопроєкти передбачають не тільки покарання за колабораціонізм, але і заборону на будь-яку форму політичної діяльності в Україні протягом 10 років після відбуття покарання. Також вони спрямовані на тих, хто добровільно співпрацює з окупаційною владою в Криму й ОРДЛО.

"Ми розуміємо, що є різні ситуації. Коли на тебе направлено дуло пістолета або коли твої рідні сидять в катівнях, дуже складно втриматися. Але якщо це свідомий, добровільний вибір людини, то тоді, безумовно, ми маємо дати справедливу відповідь. Такі люди мають бути покарані", — зазначила народний депутат Тетяна Циба.

Це не обов'язково буде кримінальне покарання. Зокрема, буде прописано обмеження обіймати деякі посади протягом кількох років.

Ступінь покарання за колабораціонізм буде залежати від тяжкості злочину. Так, за прямі бойові дії проти України передбачена кримінальна відповідальність. Якщо ж людина буде визнана винною в інформаційній діяльності проти України, вона не зможе займатися певною діяльністю.

Також обмежувальні заходи будуть задіяні проти юридичних осіб. Наприклад, якщо людина, визнана колаборантом, під час своєї діяльності представляла ту чи іншу організацію, цю організацію можуть ліквідувати.

Нагадаємо, 25 лютого у парламенті зареєстрували законопроєкт щодо встановлення кримінальної відповідальності за колабораційну діяльність в Україні. Авторами проєкту закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо встановлення кримінальної відповідальності за колабораційну діяльність)" (№5144) є депутати від партії "Слуга народу". 

Читайте також: Чому слова "колаборант" не буде в законопроєкті про перехідний період, пояснив Резніков

Прямий ефір