Працювала в лісі: під час окупації освітянка створила унікальні навчальні матеріали

Тетяна Бутурлим. Скриншот: kanaldim.tv

Вчителька української мови та літератури Тетяна Бутурлим заснувала в Ніжині "Школу успіху", де навчала школярів та викладачів. Освітянка — авторка унікальних навчальних матеріалів. Деякі з них вона розробляла в окупації — без світла та зв'язку. Зокрема, лінгвістичний тренажер та посібник з української мови для 5-го класу. Деталі — у матеріалі "Ранку Вдома".

Коли почалася велика війна, Тетяна Бутурлим разом з родиною вимушено переїхала до рідного села Бакаївка, що за 30 км від Ніжина. Втім біля населеного пункту точилися запеклі бої, а територія навколо була замінована.

Вчителька провела в Бакаївці 43 дні переважно без світла та зв'язку. Її розрадою була любов до української мови та три ноутбуки, які вдавалося іноді підзарядити від бензинового генератора. Коли до села заходили росіяни, жінка з донькою брали комп'ютери і йшли працювати до лісу.

"Я створювала завдання до посібника, робила презентації, картки особистісного росту, записувала відеоуроки. Не втрачала жодної нагоди працювати", — пригадала директорка освітнього центру "Школа успіху" Тетяна Бутурлим.

Перебуваючи в окупації, вчителька розробила лінгвістичний тренажер з більшості тем та створила посібник з української мови для 5 класу у співпраці з колегами з різних куточків України.

"Цей посібник унікальний тим, що всі розділи створені відповідно до 11 ключових компетентностей. Це цикл таких завдань. Він кольоровий. Тут багато інтерактиву", — провадить освітянка.

Нині готується до друку ще два посібники для 6 класу. Після повернення до Ніжина Тетяна Бутурлим запустила безплатний онлайн проєкт для дітей "Повторюємо орфографію разом" та провела 12 уроків.

Крім цього, провела вісім вебінарів для українських освітян, організувала закордонний онлайн інтенсив, де виступи спікерів відбувалися у ТЕТ-форматі, а зібрані кошти переказали на потреби ЗСУ. Серед авторських методик Тетяни Бутурлим — мовні пікніки та конкурси, психологічні тренінги.

"Якщо вчитель мислить стереотипами, то краще покинути цю справу. Або все ж таки переламати себе і змінити підхід до викладання. Тому що діти давним-давно не сприймають освіту за радянським підходом", — резюмувала Тетяна Бутурлим.

У планах Тетяни Бутурлим — проєкт "Школа життєстійкості", в якому передбачені уроки цілеспрямування відповідальності, спілкування та досягнення компромісу. Попри повномасштабну війну, освітянка намагається втілити в життя нові ідеї та компетенції.

Також цікаво: Реформа освіти: які зміни відбулися в українських школах

Прямий ефір