Поява ведмедика Тедді та день народження Анатолія Хостікоєва — 15 лютого в історії

Зустрічаємо четвер, 15 лютого, з "Ранком Вдома"! Про визначні події, міжнародні та українські свята, дні народження відомих людей дізнавайтеся у нашій традиційній рубриці "День в історії". 

15 лютого 1564 року народився видатний вчений епохи Відродження Галілео Галілей. Він змайстрував телескоп, за допомогою якого вдалося відкрити супутники Юпітера кратери на Місяці, а також виявити, що Чумацький Шлях — це безліч зірок. Галілей був прихильником геліоцентричної системи світу. Тобто вважав, що Земля та інші планети обертаються навколо Сонця. За це інквізиція засудила його до довічного ув'язнення.

Він — один із засновників та перший президент Празької академії мистецтв, а також автор проєктів понад 150 будівель. 15 лютого 1831 року народився чеський вчений, академік та архітектор Йозеф Главка — автор Резиденції митрополитів Буковини і Далмації. Цей унікальний комплекс споруд, де нині розташований Чернівецький національний університет, входить до списку об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

15 лютого 1903 року у продажу з'явився знаменитий ведмедик Тедді. Автором плюшеві іграшки був власник магазину Моріс Мітчум. Своє ім'я Тедді ведмедик отримав на честь президента США Теодора Рузвельта.

Цього дня відзначає день народження актор, режисер та театральний діяч Анатолія Хостікоєв. Чи не найвідоміша його робота у кіно — роль султана Сулеймана в історичному серіалі "Роксолана".

15 лютого в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Цього дня 1989 року завершилося виведення радянських військ з території Афганістану. Збройний конфлікт тривав понад дев'ять років. Загинули та отримали поранення тисячі українців. Перша участь вже незалежної України у миротворчих операціях відбулась у Боснії 1992 року. Відтоді майже сорок п'ять тисяч військовослужбовців Збройних сил були залучені до місій у Косово, Іраку, Ліберії.

Більше про цей день в історії дивіться у матеріалі програми "Ранок Вдома"! 

Прямий ефір