Повернулися близько 30 тис. людей: як налагоджують життя в Ірпені після звільнення від окупантів (ВІДЕО)

Наслідки обстрілів в Ірпіні. Фото: npu.gov.ua

Ірпінь на Київщині повертається до мирного життя після російської окупації. До міста повернулися вже майже 30 тис. людей, повідомляє "Дом".

В Ірпені багато зруйнованих будинків. Але місцеві жителі намагаються повернутись до нормального життя після окупації. Хоча деяким рани вже не залікувати. Місцевий житель Анатолій втратив усе. Його будинок знищив російський снаряд.

"Почався сильний обстріл. Сусід каже — швиденько в підвал ховаємося. Влетіли туди швидко — пішли сильні обстріли. Один, другий, третій. Наш будинок, де ми були, сильно почав трястись, льох загримів. А потім сусід визирнув і каже: "Анатолію, твій будинок весь у вогні", — згадує чоловік.

З кожним днем ​​в Ірпінь повертається дедалі більше людей. Олександр поки що лише періодично відвідує батьківський будинок і підгодовує місцевих домашніх тваринок. Каже, комунікації налагоджують у місті швидко. Чекають, коли відновлять електропостачання.

"Картина була жахлива, але комунальні служби Ірпеня буквально за пару днів все прибрали, упорядкували. Зараз у нас вже є вода, світла поки що немає і газу. Але, принаймні, хоч якісь комунікації", — розповів він.

За даними місцевої влади, в Ірпінь повернулося вже майже 30 тис. людей. Через наплив не вистачає продовольства. Тому жителі потребують гуманітарної допомоги.

Напередодні представники Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій разом із партнерами доставили до міста 100 продуктових наборів, аптечки, радіоприймачі та корисні книжки для дітей, зокрема на тему вибухонебезпечних предметів.

Допомагають місцевим і волонтери. Вони практично цілодобово готують їжу для кількох тисяч людей. Обіди видають у шкільній їдальні всім охочим.

"Це моя рідна школа. Я тут навчалася, і сьогодні вона нас годує. Дуже вдячна, бо у нас немає світла готувати. Навіть якщо є на чомусь, то дуже складно, бо з дитиною сама, чоловік на роботі, тому ми ходимо сюди", — розповіла жителька міста.

Поїсти можна на місці, а також взяти їжу з собою — для родичів чи сусідів.

"Школа стала притулком для всіх наших містян, які приходять з'їсти гарячий обід, відпочити, випити теплого чаю. На сьогодні наша школа в середньому приймає до 3 тис. відвідувачів", — розповів Іван Пташник, директор Ірпінської загальноосвітньої школи № 17.

Також днями у місті відновлять роботу супермаркети.

Нагадаємо, близько 2 тис. родин з Ірпеня залишилися без житла.

Прямий ефір