Постраждалим від сексуального насильства росіян — від 4-х до 86-ти років, — капелан Сергій Дмитрієв про проєкт "Поруч з тобою" для допомоги жінкам 

Сергій Дмитрієв. Фото: kanaldim.tv

Організація "Елеос-Україна", якою керує капелан Сергій Дмитрієв, запровадила проєкт "Поруч з тобою". Його місія — допомоги жінкам, що постраждали від сексуальних злочинів та тортур з боку російських військових. В рамках цього створено та відкрито реабілітаційний шелтер. У програмі "Точка опори" отець Сергій розповів про те, скільки жінок вже скористалися допомогою в рамках цього проєкту та який середній вік тих, хто звертається.

"Наразі в цьому проєкті, який називається "Поруч з тобою" працює близько 60 жінок. Виключно жінки, навіть водії — жінки. Маємо великий спектр послуг для жінок і дітей. Вік жінок, які до нас звернулися і яким ми допомогли — від чотирьох до 86 років. Це ті випадки сексуальних злочинів, які зафіксував Офіс генерального прокурора. Ми з ними співпрацюємо", — розповів Дмитрієв.

За рік проєкт "Поруч з тобою" допоміг 160 жінкам, котрі постраждали внаслідок сексуальних злочинів. Поки не закінчиться війна, ми не дізнаємося точну статистику таких випадків, вважає капелан. Він зазначає, що, наприклад, у колишній Югославії жінки звертаються і через 10 років зі своїми історіями.

Повна версія інтерв'ю: Про жінок, які зазнали сексуального насильства від росіян, та про те, чи є атеїсти грішниками: військовий капелан Сергій Дмитрієв у "Точці опори"

Нагадаємо, Сергій Дмитрієв — офіцер капеланської служби Командування сил територіальної оборони ЗСУ, позивний "Падре". 12 років прослужив у херсонському храмі Святої Варвари. Після анексії Криму одним із перших перевів свою парафію до Української православної церкви Київського патріархату. Голова правління громадської організації "Елеос-Україна", яка реалізовує низку соціальних проєктів, зокрема опікується жінками, що зазнали насилля внаслідок війни, та допомагає вимушеним переселенцям. Крім того, Сергій Дмитрієв очолює соціальну службу Православної церкви України і є одним з ініціаторів створення стіни пам'яті біля Михайлівського золотоверхого собору у Києві. 

Попередні випуски "Точки опори":

Прямий ефір