Посольство США в Україні працює — від'їзд сімей дипломатів прокоментували у Держдепі

Андреа Калан. Фото: kanaldom.tv

Від'їзд сімей американських дипломатів з України не позначиться на роботі посольства США у Києві. Про це сьогодні, 26 січня, в ефірі іномовлення України UA заявила офіційна представниця Держдепартаменту США Андреа Калан.

"Посольство США в Україні продовжує працювати, і продовжуватиме працювати. І те, що відбувається зараз — це просто сім'ї їдуть. І це нормальна практика. Ми дивимося по всіх наших посольствах, найважливіший пріоритет — це безпека американців, безпека сімей наших дипломатів" — пояснила вона.

Калан наголосила, що позиція США щодо України не змінилася.

"І, як ми бачили, вчора ми доставили додаткову допомогу Україні. Отже, наша підтримка триває. І Україна не повинна сумніватися в цьому", — резюмувала офіційна представниця Держдепу.

Читайте також: Коли з України поїдуть російські дипломати, наше виживання буде лише в наших руках, — Савченко

Нагадаємо, в Україні працюють понад 120 посольств. На початку січня з'явилася інформація, що Росія готує своїх дипломатів до виїзду з України, заздалегідь відправивши до РФ членів їхніх сімей.

24 січня чотири країни — США, Великобританія, Австралія та Німеччина — повідомили про наміри вивезти частину персоналу посольств або членів сімей співробітників дипустанов з України через загрозу розширення агресії РФ. Зокрема, від'їзд дипломатів посольства США є добровільним, але їхні сім'ї мають залишити країну обов'язково. У МЗС України назвали рішення Держдепу "проявом надмірної обережності".

Читайте також: Чому саме США та Велика Британія — припущення щодо від’їзду персоналу посольств зробив дипломат

Прямий ефір