Пошук військовополонених і зниклих безвісти — запроваджено швидку форму подачі заяв

Служба безпеки України запустила онлайн-сервіс із пошуку військовополонених і зниклих безвісти в умовах війни. Про це сьогодні, 5 серпня, повідомляє пресслужба відомства, інформує "Дом".

"Об'єднаний центр з пошуку та звільнення полонених запровадив швидку форму подачі заяв про зниклих безвісти українців в умовах війни, а також тих, хто потрапив у полон до окупантів. Тепер є можливість повідомити про обставини зникнення особи через онлайн-форму", — йдеться у повідомленні.

В СБУ запевнили, що відправлені через форму дані є конфіденційними і не потраплять до сторонніх осіб.

Тим громадянам, які звернулися до Об’єднаного центру раніше, повторно заповнювати електронну форму не потрібно. Надана інформація вже опрацьована.

Також у відомстві наголосили, що питання звільнення полонених перебуває у компетенції органів державної влади. СБУ застерігає від шахрайських схем, коли невідомі особи можуть телефонувати та пропонувати "допомогу" у нібито визволенні родичів з полону. Українців закликають не надавати інформацію про полонених і власні персональні дані не уповноваженим організаціям та особам, а також анонімним джерелам. Це може зашкодити захисникам у полоні та ускладнити перебіг перемовного процесу щодо їх звільнення.

Контакти Об'єднаного центру з координації пошуку, звільнення військовополонених та незаконно позбавлених волі осіб внаслідок агресії проти України:

Читайте також: Куди звертатися, коли зник родич — контакти

Нагадаємо, в Міністерстві внутрішніх справ України повідомили, що якщо людина потрапила в полон, треба зробити два кроки. Близькі родичі та члени сім’ї полоненого можуть сповістити про подію відповідні органи, а далі звернутися до міжнародних організацій.

Прямий ефір