Поради фахівців, які допоможуть уникнути депресії

Як уникнути депресії. Скриншот: kanaldom.tv

24 березня у світі відзначають Міжнародний день боротьби з депресією. Її ознаки можна перелічувати дуже довго. Впоратися зі стресом можна за допомогою зміни звичок. Фізична активність, здоровий сон, їжа — це далеко не весь перелік дій, які впливають на біохімію мозку, йдеться у сюжеті "Ранку Вдома".

Порушення сну, біль у різних частинах тіла, уповільнення мовлення, пригнічений стан. Ознаки депресії можна перераховувати довго. Утім, впоратися зі стресом часто можна за допомогою змін у звичках, вважає блогерка та мотиватор Наталія Терехова.

"Фізична активність та нормалізація мікрофлори кишківника впливають на біохімію мозку. Дайте можливість свому організму почуватися добре. Звісно є гормональні процеси, але є й стрес, брак сну, недоїдання, або переїдання. Усі ці фактори впливають на те, як ви виглядаєте. Звісно, треба займати активну позицію, ходити, бігати, висипатися. Треба слідкувати за звичками", — пояснила блогерка Наталія Терехова.

Щоб не нудьгувати, з'їжте сала. Виявляється, 100 грамів цього продукту на день достатньо, аби покращити настрій. У салі містяться жирні кислоти. Його можна замінити картоплею чи гречкою. Ще одне з природних заспокійливих — вода з лимоном.

"Якщо є проблеми зі сном, то треба стимулювати виробництво мелатоніну, який покращить глибину і якість сну. До раціону варто додати м'ясо індички, кролика, дичини", — радить кандидат медичних наук Юрій Погорецький.

Під час депресії в організмі збільшується рівень гормонів стресу. Вони блокують у мозку вироблення білків, що відповідають за ремонт та обслуговування пошкоджених клітин. Як наслідок — проблеми з концентрацією уваги та здатністю мислити.

Є навіть термін псевдодеменція. Це стан, коли депресія призводить до серйозних порушень пам'яті.

Психологи запевняють, що негатив можна побороти, зокрема, якщо позбутись мотлоху, адже такі речі забирають увагу мозку на себе.

Крім того, треба займатися тим, що вам до вподоби. Аби почуватися щасливіше, інколи варто побути егоїстом і приділити час собі та своєму тілу.

Можна і поплакати. Зі сльозами виходять усі негативні емоції. Один із лайфхаків — понюхати свіжу цибулю. Її ефірні олії мають збудливий ефект та спонукають до дії.

Депресія атакує лінивих. Тим, хто завжди зайнятий, впоратись із сумом простіше.

Також цікаво: Як обманути свій мозок, аби залишатися в тонусі: поради психолога

Медіа-партнери
Прямий ефір