Допомогти Афганістану набагато складніше, ніж підтримувати Україну, — Тейлор

Уильям Тейлор и журналист Виталий Сизов. Фото: kanaldom.tv

Українці поділяють ті ж цінності, що і європейці, і американці. Це є головною відмінністю України від Афганістану. І порівнювати ситуації в цих двох державах, чим активно займаються російські ЗМІ, — несерйозно. Про це в ексклюзивному інтерв'ю телеканалу "Дом" заявив колишній посол США в Україні Вільям Тейлор.

"Україна розташована в Європі. Україна поділяє європейські цінності. Україна прагне стати частиною європейських організацій. Український народ поділяє демократичні цінності, ринкові цінності, основні економічні, фінансові цінності. Тобто ті цінності, які поділяють і європейці, і американці. І це те, що відрізняє Україну від Афганістану", — наголосив дипломат.

Тейлор зазначив, що допомогти Афганістану набагато складніше, ніж підтримувати Україну.

"Україна прагне стати європейською країною, хоче жити тими цінностями, які вона розділяє. Тому партнерство між Україною і США будувати набагато легше, ніж будувати зв'язки між США та Афганістаном. Це простіше, оскільки в України ті ж цінності, подібні цілі, а курс на євроатлантичну інтеграцію і прагнення стати повноправним членом ЄС і НАТО прописані в її Конституції", — сказав він.

Відданість спільним цінностям з боку українського народу і уряду, на думку Тейлора, робить зв'язки між Сполученими Штатами та Україною набагато міцнішими, ніж відносини США й Афганістану.

Також експосол нагадав, що зараз, з огляду на всю складність кризи в Афганістані, Україна і уряд президента Зеленського активно допомагають Байдену і американській адміністрації у вирішенні завдання з евакуації афганських громадян. Зокрема, афганців, які співпрацювали з Америкою.

"Ми докладаємо всіх зусиль, щоб вивезти їх з Кабула до Сполучених Штатів. Хтось розміщується тут, в районі Вашингтона, хтось — в інших країнах. І Україна вже запропонувала прийняти певну кількість афганців у себе. Це той внесок, який можуть зробити Україна, Німеччина, Франція, Велика Британія — країни всього світу. І особливо ті, хто був залучений до афганського питання всі ці роки", — резюмував Тейлор.

Він переконаний, що уряд США дуже цінує цю підтримку.

Повна версія інтерв'ю: Чи скаже президент Байден "так": велике інтерв'ю експосла США в Україні Вільяма Тейлора

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський уже вилетів до США

Читайте також: У чому Україна може бути позитивним прикладом для США та Європи: думка американського дипломата

Прямий ефір