Погрожують репресіями: українців змушують приймати громадянство псевдореспублік, — розвідка

Ілюстративне фото: Facebook

В окупованому місті Сорокине на Луганщині розпочали оформлювати паспорти так званої "ЛНР" українським громадянам, яких незаконно перемістили із нещодавно захоплених територій. Про це сьогодні, 6 травня, повідомило Головне управління розвідки (ГУР) Міноборони України, передає "Дом".

Люди, які опинилися без домівок, майна і грошей, вимушені погоджуватись на умови окупантів, адже тільки так можливо отримати виплати в рублях, продуктові набори та медичну допомогу.

"З людьми проводяться "профілактичні бесіди". Є інформація, що у разі відмови набуття громадянства псевдореспубліки люди втратять будь-які засоби до існування і до них буде застосовано репресивні заходи", — йдеться у повідомленні ГУР.

Також зазначається, що зараз більшість співробітників так званих "правоохоронних органів ЛНР" відправлено в зону бойових дій на території Донецької, Запорізької, Херсонської областей. А поспіхом зібрані "новобранці" не мають практично жодного досвіду служби.

"Через це, зокрема, з 1 травня патрульні підрозділи "народної міліції ЛНР" вимушені зупинити перевірки приватного автотранспорту та особистих документів на блокпостах поблизу міста Сорокине", — додали у ГУР.

Читайте також: На Донбас нагнали російських "козаків" та "мобілізують" непридатних до служби місцевих жителів — деталі від Денісової

Прямий ефір