Чому 1000 грн вакцинованим не видаватимуть живими грошима — пояснення Устенка

Ілюстративний колаж: culturemeter.od.ua

1000 грн вакцинованим українцям не виплачуватимуть живими грошима, оскільки є ризик виведення їх з економіки, а також зростання інфляції. Про це у програмі "Украина на самом деле" телеканалу "Дом" розповів радник президента України з економічних питань Олег Устенко.

Він нагадав, гроші надходитимуть і витрачатимуться через систему "Дія".

"От опозиція каже — дайте живими грошима. Але живі гроші мають зворотний бік медалі. Якщо ти роздаватимеш живими грошима, то ти взагалі можеш стимулювати інфляцію. Крім того, живі гроші можуть піти з української економіки, наприклад, витратяться на імпорт", — пояснив Устенко.

Також цією програмою "єПідтримка" обмежені сфери, на які можна витратити отриману від держави COVID-тисячу. А видаючи живі гроші, не можна проконтролювати, на що вони будуть підуть.

"Одна з цілей програми — підтримка тих, хто найбільше страждає. А найбільш серйозно завжди страждає сектор послуг. Ось деякі напрями сектору послуг і отримають цю підтримку. Інші сектори економіки страждають теж, але страждають менше порівняно з цими. Тому було ухвалено ось таке рішення", — розповів радник президента.

Читайте також: 1000 грн вакцинованим — як отримати, на що витратити та часовий ліміт (ВІДЕО)

Нагадаємо, у межах державної програми "єПідтримка" українці, які пройшли повний курс вакцинації, зможуть отримати 1000 грн. Програма стартує з 19 грудня та діятиме до кінця 2022 року. 1000 грн отримають громадяни, які вакцинувалися як до 19 грудня, так і після.

Спочатку виплати надходитимуть на віртуальну платіжну картку в застосунку "Дія". Якщо ж вакциновані громадяни з якихось причин не користуються додатком, вони також отримають свої гроші.

Водночас кошти можна буде витратити лише на певні сфери: подорожі Україною, внутрішні авіа та залізничні перевезення, спортивну індустрію (спортзали, фітнес-клуби), культурно-розважальну сферу (кінотеатри, театри, музеї, концертні та виставкові зали), купівлю книг тощо.

Читайте також: Нова схема шахрайства — виплати за вакцинацію від COVID-19 (ВІДЕО)

Прямий ефір