Міжнародний жіночий день та перший виступ Вєрки Сердючки — 8 березня в історії

Зустрічаємо п'ятницю, 8 березня, з "Ранком Вдома"! Про визначні події, міжнародні та українські свята, дні народження відомих людей дізнавайтеся у нашій традиційній рубриці "День в історії".

8 березня 1910 року француженка Раймонда де ла Рош отримала офіційну ліцензію пілота і стала першою жінкою, якій вдалося це зробити. Разом з тим спростувала поширену на початку XX століття думку, що авіація — виключно чоловіча справа. На рахунку де ла Рош два світові рекорди за висотою та дальністю польоту.

Цього дня — Міжнародний жіночий день. Його історія розпочалася з боротьби жінок за свої права. 8 березня 1857 року на вулиці Нью-Йорка з протестом вийшли працівниці підприємств текстильної промисловості. Вони вимагали поліпшити умови праці та збільшити заробітну плату. Вже у 1910 році на конференції в Копенгагені німецька активістка Клара Цеткін запропонувала відзначати у березні День міжнародної солідарності жінок.

Цього дня 1965 року американські війська висадилися на узбережжі Південнокитайського моря. Так почалася сухопутна операція США у В'єтнамській війні. Вона тривала майже 20 років, поки Америка не вивела війська з В'єтнаму. За різними підрахунками, загинуло близько 4 000 000 в'єтнамців та понад 58 000 американців. В'єтнамська війна перший конфлікт, який висвітлювався телебаченням.

8 березня 1993 року український артист Андрій Данилко вперше з'явився на сцені в образі народної улюблениці Вєрки Сердючки. Сталося це на "Полтавській Гуморині". Харизматичну провідницю спального вагона Данилко вигадав ще у школі. У 2007 році артист в образі Вєрки Сердючки представив Україну на міжнародному пісенному конкурсі Євробачення. Композиція Dancing Lasha Tumbai посіла там друге місце. Після виступу Росія заявила, що Данилко нібито заспівав "Раша, гудбай". Артист це заперечував, а в березні 2022 року після початку повномасштабного вторгнення до України, заявив, що такий змінив текст свого хіта на вищезгадані слова.

Цього дня виповнюється 10 років від дня загадкового зникнення пасажирського лайнера Малайзійських авіаліній. З рейсом, що прямував з Куала-Лумпуру (Малайзія) до Пекіна (Китай) був  втрачений зв'язок через 40 хвилин після зльоту. На борту судна перебував екіпаж з 12 осіб та 227 пасажирів, серед яких двоє громадян України. Пошуково-рятувальна операція почалась одразу після зникнення, але не принесла жодних результатів. Що сталося з лайнером, невідомо й досі. Усі 239 людей, які були в літаку, визнані загиблими.

Більше про цей день в історії дивіться у матеріалі програми "Ранок Вдома"!

Прямий ефір