Початок будівництва Берлінської стіни та відкриття Національного музею історії України — 13 серпня в історії
Зустрічаємо вівторок, 13 серпня, з "Ранком Вдома"! Про визначні події, міжнародні та українські свята, дні народження відомих людей дізнавайтеся у нашій традиційній рубриці "День в історії".
Він працював електриком, художником і дизайнером титрів, але запам'ятався як майстер інтриг та жаху. Цього дня виповнюється 125 років від дня народження кінорежисера Альфреда Гічкока. Одна з найкращих його робіт — трилер "Психо", а загалом за плечима майстра — 55 повнометражних стрічок, більшість яких вважають класикою світового кінематографа. Дев'ять німих фільмів Гічкока ЮНЕСКО включило до списку Всесвітньої Спадщини.
Цього дня 1899 року відкрився Національний музей історії України. Ініціаторами та творцями музею, розташованому у самісінькому центрі столиці на Старокиївській горі, були вчені Микола Біляшівський, Вікентій Хвойка та Данило Щербаківський. Автор проєкту будівлі — київський архітектор Владислав Городецький. У фондах музею зберігається понад 800 000 експонатів. Нумізматична колекція найбільша в Україні. Вона налічує 120 000 екземплярів і збирається вже майже два століття.
13 серпня 1898 року народився архітектор Володимир Заболотний. Найвідоміший його проєкт — будинок Верховної Ради України. Велична споруда, зведена у простих монументальних формах, отримала численні схвальні відгуки. Ліпний декор зі стилізованими мотивами класичних та українських народних орнаментів на стелі центрального вестибюля, напівсферичний скляний купол й колонади — славетні особливості Будинку Верховної Ради.
Сьогодні, 1942 року, у Нью-Йорку відбулась прем'єра "Бембі" — п'ятого повнометражного мультфільму Волта Діснея. Він був знятий за мотивами однойменної книжки австрійського письменника Фелікса Зальтена. Спершу жаліслива історія про маленьке оленя Бембі не вразила глядачів. Утім, вже зараз "Бембі" — одна з найпопулярніших анімацій Діснея.
13 серпня 1961 року почалось будівництво Берлінської стіни. Бетонний паркан завдовжки 155 кілометрів та заввишки до 4 метрів звів Радянський Союз у розпал Холодної війни та поставив уздовж нього понад 300 сторожових веж. Берлінська стіна розмежовувала західну і східну частини Німеччини протягом 28 років.
Більше про цей день в історії дивіться у матеріалі програми "Ранок Вдома"!