По 22 млн євро на рік виділятиме Швеція на реформи в Україні

Прапори України та Швеції. Фото: ua.news

22 млн євро щороку Швеція пообіцяла надавати Україні для зміцнення та розвитку економіки. Про це міністерка з питань міжнародного розвитку та співробітництва Швеції Матильда ​​Ернкранс заявила після зустрічі з віцепрем'єр-міністеркою — міністеркою з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Іриною Верещук, інформує "Дом".

Міністерка наголосила, що Стокгольм та Київ мають тісні дипломатичні відносини з часу здобуття Україною незалежності.

"Нещодавно уряд Швеції ухвалив рішення про нову стратегію співпраці між Швецією та Україною, призначену на сім років. І було збільшено обсяг фінансування. Щороку Україна отримуватиме близько 22 млн євро в межах програми співпраці для впровадження реформ", — зазначила Ернкранс.

Також Швеція приєдналася до нової ініціативи — фонду "Партнерство за сильну Україну", в якому також беруть участь Канада, Велика Британія, США та Швейцарія. Внесок Швеції становитиме 5 млн євро.

"Внесок Швеції становить 5 млн євро, призначених на три роки. Сподіваємося, що питання постраждалих від конфлікту в районах Донецької та Луганської областей за допомогою цих коштів буде розв'язано", — сказала Ернкранс.

Читайте також: Проблеми жителів ОРДЛО Верещук обговорила з головою ОБСЄ — деталі

Раніше Верещук заявила, що на розвиток Донецької та Луганської областей буде виділено фінансування. Робота буде тривати у кількох напрямах. Це дасть змогу залучити інвестиції в регіон та допомогти громадам, які, зокрема, прийняли внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

Прямий ефір