Малюнки на склі: українка в Чикаго навчає охочих та збирає кошти на ЗСУ

Картини Олени Дяденко. Скриншот: kanaldim.tv

Полтавка Олена Дяденко популяризує традиційне українське мистецтво у США. Жінка навчалася в Колумбійському коледжі, пізніше викладала образотворче мистецтво у школі в Чикаго. На початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну художниця продала свої роботи на суму 50 тисяч доларів, а всі кошти передала на допомогу Україні. Деталі — у матеріалі "Ранку вдома".

Олена Дяденко живе в Чикаго вже понад 30 років. Вона художниця і свій талант спрямовує на те, аби підвищувати обізнаність світу про війну в країні, де вона народилася.

"Я малюю на склі. Це українська культурна традиція, якій вже понад шість століть. Зазвичай художники самоучки починали малювати на склі сцени з Біблії, тому ви можете побачити багато зображень Діви Марії та інших святих. Пізніше малювали переважно сільські пейзажі, квіти, поля тварин. Це був примітивний стиль, але виглядав він дуже автентично і яскраво", — розповідає Олена Дяденко.

Художниця навчалася в Колумбійському коледжі, потім працювала вчителем образотворчого мистецтва у школі в Чикаго. За високі досягнення у викладанні художницю нагородили "Золотим яблуком". Це престижна нагорода, яку вручають найкращим вчителям Чикаго.

На початку повномасштабного вторгнення росіян Олена Дяденко продала свої унікальні роботи на суму 50 тисяч доларів. Всі кошти передала на допомогу Україні.

Зараз художниця продовжує збирати гроші для земляків. Крім того, підтримує благодійну справу свого друга священника, який піклується про тварин, евакуйованих із зони бойових дій на сході України. Аби бути корисною для притулку. Олена Дяденко організувала творчі уроки, на яких вчить створювати картини на склі.

"Я роблю це тому, що просто не можу цього не робити. Мені це допомагає. Який сенс плакати? Треба опанувати себе й подумати, чим ти можеш допомогти рідній країні", — резюмувала художниця.

На уроки до Олени Дяденко приходять вчителі, лікарі, журналісти, бухгалтери. Більшість з них вперше у житті тримають пензлик у руках. Художниця каже, що заняття мають терапевтичний ефект і дозволяють кожному розкрити в собі нові здібності. Крім того, кожен учасник знає, що кошти, сплачені за воркшоп, йдуть на підтримку України.

Також цікаво: Американська художниця Оля Рондяк продає унікальні картини, аби підтримати незламних українок

Прямий ефір