Перша зустріч тата-військового з народженим за кордоном сином у проєкті "Дочекаюсь"

До України повернулася молода матуся Яна. Через повномасштабне вторгнення Росії вона була змушена покинути чоловіка, рідний дім і народити первістка за кордоном. Батько малюка — військовослужбовець і ще жодного разу не бачив своїй дитини. Неймовірно зворушлива зустріч відбулася у програмі "Дочекаюсь" із Лілією Ребрик.

Вагітність під час війни, пологи на чужині 

29-річна Яна Загатна родом із Чернігова. Її чоловіка звати Олександр, йому 41 рік. Познайомилися в університеті. Яна вчилася на денній формі навчання, а Олександр — на заочній. Дівчина робила на замовлення курсові та контрольні роботи. Одного разу Олександр зробив у неї таке замовлення — так і зав'язалися стосунки. Протягом восьми років пара жила у цивільному шлюбі. Олександр працював будівельником.

Пара не могла завагітніти близько чотирьох років. Тоді навіть замислилися над усиновленням. На щастя, 2021 року Яна отримала щасливу звістку про вагітність. Олександр планував бути присутнім на пологах. Проте через війну дівчина народжувала у Німеччині, а пуповину перерізала Янина мама. Сина назвали Дамір. Це турецьке ім'я, що означає силу та мужність.

Коли Даміру за кордоном виповнився місяць, Олександр пішов воювати. Вступити до Збройних сил чоловік хотів давно. 

"Він сказав, що не може не піти. Хоче, щоб його син пишався батьком-героєм, і не питав, де він був, коли в країні йшла війна. Сказав, що йде захищати Україну, але в першу чергу — нас", — розповідає Яна.

Востаннє кохані бачилися у березні.

Яна Загатна та син Дамір. Фото: kanaldom.tv

Вигадати легенду для зустрічі Яни та Олександра допоміг друг сім'ї Юрій із дружиною Людмилою. За легендою, у Людмили є вагітна сестра, якій скоро народжувати і яка переїжджає до Одеси. Допомогти з переїздом попросили Олександра.

Роль вагітної дісталася режисерці проєкту "Дочекаюсь" Олі. Їй надягли накладний живіт і відправили на вокзал чекати допомогу з переїздом.

Підказка №1. Куртка

На цій куртці наполіг Олександр, коли Яна виїжджала за кордон — вона найтепліша.

Курту вдягла "вагітна" Оля, проте чоловік на верхній одяг не звернув уваги.

Підказка №2. Мася

Є у пари чорна непородиста кішка на прізвисько Мася. Зараз вона живе у Чернігові з батьком Олександра.

За легендою, "вагітній" треба заїхати за ключами від квартири, в якій вона мешкатиме. Але насправді головне завдання тут — показати Олександрові чорного кота, що має нагадати йому про Масю.

Навіть якщо Олександр згадав про їх із дружиною кішку, то не озвучив цього.

Підказка №3. Дитяча коляска

Чорну коляску, у якій зараз їздить Дамір, Олександр бачив на фото та відео, поки Яна була в Німеччині. Тим паче, дівчина часто хвалила її переваги.

Такую ж коляску, чоловік допоміг забрати з центру допомоги "вагітній родичці дружини брата". Оглядаючи її, Олександр загадково усміхався, тож, напевно, згадав, що у його дружини є така ж.

Підказка №4. Дитячі іграшки

Улюблені іграшки Даміра часто змінюються, але є одна особлива — різнокольорова автівка. Її нещодавно подарувала бабуся, а Олесандр бачив іграшку на відео.

Разом із коляскою "вагітній" передали коробку іграшок. Серед них була і автівка Даміра. Її Олександр одразу впізнав.

"Іграшки такі схожі на ті, що в мого сина", — сказав він.

Зустріч

Коли зі справами було покінчено і Олександр з жінкою сіли в авто, наша акторка вдала, що їй стало зле і що пологи от-от почнуться. Олександра вона цим, звісно, налякала, але було вирішено їхати до лікарні.

У медзакладі на чоловіка вже чекала Яна з сином. Поки його затримала в холі Лілія Ребрик зі знімальною групою, що ніби-то працювали над сюжетом про цю лікарню, Яна вийшла у цей же вестибюль.

"Як?" — усе, що зміг вимовити Олександр, перш ніж розплакатися і обійняти кохану і сина.

"Який же він маленький. Я гадав, він більший має бути", — промовив чоловік, вперше взявши на руки сина.

Попередні випуски "Дочекаюсь":

Дивіться проєкт "Дочекаюсь" з Лілею Ребрик на каналі "Дом" щочетверга о 21:00, а також на сайті та на YouTube-майданчику каналу "Дом".

Прямий ефір