Перша виставка Пікассо та повернення Києву статусу столиці України — 24 червня в історії 

Зустрічаємо понеділок, 24 червня, з "Ранком Вдома"! Про визначні події, міжнародні та українські свята, дні народження відомих людей дізнавайтеся у нашій традиційній рубриці "День в історії". 

24 червня 1901 року відкрилася перша виставка видатного іспанського художника Пабло Пікассо. У невеликій комерційній галереї у Парижі її організував впливовий артдилер Амбруаз Воллар. Тоді ще нікому не відомий 19-річний Пікассо презентував 75 картин, зокрема, одну з найвідоміших своїх робіт "Автопортрет". За життя майстер кубізму написав кілька десятків полотен. Експерти вважають Пікассо найдорожчим художником XX століття. 

Цього дня 1934 року Києву повернули статус столиці України. До міста переїхали всі владні структури, було оголошено вихідний, відбулися урочистості та військовий парад. Після захоплення України більшовиками певний час столицею республіки де-факто був Харків. Чому радянська влада вирішила перенести її знову до Києва, достеменно невідомо. Імовірно, комуністи намагалися приховати наслідки штучного голоду, від якого постраждала Слобожанщина. 

77 років тому зафіксовано перше повідомлення про НЛО. Дев'ять блискучих невпізнаних летючих об'єктів помітив американський пілот Кеннет Арнольд поблизу гори Рейнер в штаті Вашингтон. Вони рухалися у повітрі з великою швидкістю. Протягом XX століття НЛО бачили в різних країнах світу. Вченим досі не вдалося встановити походження НЛО, а також зрозуміти, що вони собою являють. 

24 червня 1948 року розпочалася радянська блокада Західного Берліна. За наказом Йосипа Сталіна було перекрито всі під'їзди до західних секторів міста, що після Другої світової контролювали США, Велика Британія та Франція. Східний Берлін був у зоні впливу СРСР. Своїми діями Сталін прагнув заволодіти всім містом, ввів жорсткі норми економії електроенергії. У блокаді опинилися понад 2 мільйони людей. У відповідь авіація західних союзників розпочала гуманітарну операцію, забезпечувала мешканців Західного Берліна речами першої потреби — вугіллям та продуктами. Радянська блокада тривала майже рік. 

Цього дня 1963 року в Лондоні продемонстрували перший побутовий відеомагнітофон. Сталося це в студії медіакорпорації BBC. Прилад створили Майкл Тернер та Норман Резерфорд. Він мав змогу записувати до 20 хвилин чорно-білих телевізійних програм. Апарат був досить дорогим, коштував 60 фунтів стерлінгів, тому не мав попиту. Збереглися лише два таких відеомагнітофони. 

Більше про цей день в історії дивіться у матеріалі програми "Ранок Вдома"!

Прямий ефір