Переклад текстів Вікіпедії кримськотатарською мовою ініціює Мінреінтеграції

Фото: mtot.gov.ua

Старт роботи над наповненням та перекладом текстів Вікіпедії кримськотатарською мовою обговорили сьогодні, 19 березня, у Мінреінтеграції, інформує "Дом" із посиланням на пресслужбу відомства.

Участь в обговоренні взяли заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Снавер Сейтхалілєв, адміністратор українськомовного розділу Вікіпедії Антон Процюк, програмний менеджер держустанови "Український інститут" Ксенія Калина.

Зустріч у Мінреінтеграції. Фото: mtot.gov.ua

Експерти розповіли про досвід роботи з наповнення Вікіпедії шляхом залучення громадськості до створення текстів. На їхню думку, такий досвід є дуже важливим і стане у нагоді під час роботи з текстами кримськотатарською мовою, адже кількість статей української Вікіпедії — більше 1 мільйона.

Мінреінтеграції планує ініціювати тематичні марафони, тренінги, конкурси та вебінари для наповнення і перекладу кримськотатарських текстів. До роботи зможуть долучитися фахівці-мовознавці, видавці, студенти кримськотатарської філології та активна кримськотатарська молодь.

Читайте також: Розвитком кримськотатарської мови займуться в Україні: план

"Інтеграція кримськотатарської мови у сучасні цифрові платформи є одним з важливих елементів її розвитку та популяризації, а Вікіпедія — потужний інструмент у цьому напрямку. Такий підхід сприятиме вивченню та використанню кримськотатарської мови представниками корінного кримськотатарського народу, а також популяризує її за межами етнічної групи", — наголосив Снавер Сейтхалілєв.

Нагадаємо, концепцію розвитку кримськотатарської мови до 2032 року розробили в Кабміні.

Прямий ефір