"Павучки", "Шовкопряди", "Бджовеліни", "Тютюнарка", "Файна кухня" та "Мурашки": як волонтери у Коломиї допомагають фронту

Галина Беля очолює в Коломиї волонтерський центр "Народний дім", який працює за шістьма напрямками допомоги. У програмі "Без зброї" Галина познайомила з кожним цехом і показала, як можна без зброї бути корисним у період повномасштабної війни.

Ведучий — Максим Тарапата.

Галина Беля — депутатка Коломийської міської ради, з початком повномасштабної війни ця робота доповнилася ще волонтерством.

"Після 24 лютого всі мені телефонували, питали, чим допомогти. Я сама не знала, що потрібно, як це робиться. Але потрібно було з чогось почати. І ми почали плести маскувальні сітки. 26 лютого нас було чотири людини, і вже за два тижні в нас було півтори тисячі людей. Ми всі плели сітки. У нас у приміщенні не було куди встати, це був як вулик", — згадує вона.

Галина Беля

Сьогодні волонтерський центр "Народний дім" — це шість цехів різних напрямків. Працюють щодня — і у вихідні, й у святкові дні.

Цех "Павучки" — тут плетуть сітки, які стануть основою для маскувальної сітки. З початку війни волонтери сплели вже близько 2,5 тисячі метрів.

Максим Тарапата

Цех "Шовкопряди" — тут нарізають тканину на смужки та плетуть маскувальні сітки. Наразі, у зимовий період, на фронті нестача білих маскувальних сіток.

"Наприклад, зараз у нас заявка на сітки для танків. Розмір однієї такої сітки — 15 х 8 метрів. У нас вистачає сітки-основи, вистачає тканини, брак тільки в одному — потрібні руки. Щоб знайти людей, я звертаюся у соцмережах, на радіо, підходжу до священиків, до педагогів у коледжах... Я пояснюю, що ми можемо спокійно спати тільки завдяки нашим хлопцям на фронті, й ми повинні їм допомогти", — розповідає Галина.

Максим Тарапата та Галина Беля

У цеху "Бджовеліни" шиють амуніцію для військових.

Цех "Тютюнарка" — виробництво цигарок для бійців. Таких цигарок волонтери накрутили вже 1,5 мільйона штук.

У цеху "Файна кухня" жінки роблять консервацію для військових. Протягом тижня цех випускає 300 півлітрових банок різної консервації.

Цех "Мурашки" працює зі збору та сортування гуманітарної допомоги. Сюди надходять вантажі з-за кордону, приносять місцеві жителі. Це одяг, взуття, постільна білизна та інше. Усе це потім роздають переселенцям.

Мікроавтобуси з допомогою для бійців ЗСУ відправляють на передову приблизно через день. Цього разу вантаж направили на Бахмут Донецької області та в Запорізьку область.

А щоб посилити волонтерський центр найнеобхіднішим — робочими руками — Максим Тарапата в образі Святого Миколая проїхав Коломиєю та запросив місцевих мешканців прийти допомогти до "Народного дому". І люди відгукнулися.

Проєкт "Без зброї" телеканалу "Дом" про тих, хто від початку повномасштабної війни не взяв до рук зброю, але зміг так перебудувати своє життя, щоб бути максимально корисними країні.

Попередні випуски "Без зброї":

Прямий ефір