Патріотичний розпис одягу: роботи хмельницької художниці замовляють навіть з передової

Альона Мацьоха. Скриншот: kanaldim.tv

Хмельницька художниця Альона Мацьоха останні 5 років розписує одяг. До повномасштабного вторгнення майстриня малювала героїв мультфільмів, аніме, тварин та портрети. Після 24 лютого 2022 року розпочався новий етап у її творчості. Вона почала створювати картини сповнені любов’ю до України, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

У роботи хмельницької художниці Альони Мацьохи люди закохуються з першого погляду. Її розписаний вручну одяг військові замовляють на подарунок коханим, а українки — за кордон. Там біженки з гордістю носять розмальований Альоною одяг.

З дитинства Альона мала інтерес до художньої творчості. Її батько — військовий на пенсії, усе життя писав картини. Хист до малювання дівчина успадкувала від нього.

"Я не сприймала це серйозно. Освіта в мене зовсім не образотворча, я економіст. Однак все змінилося тоді, коли батька госпіталізували з інсультом. Ми з мамою боялися найгіршого, але мама сказала, що батько залишить після себе багато картин. Це мене зачепило за живе", — зізналася майстриня Альона Мацьоха.

Нині з батьком Альони все гаразд, але в той складний для родини момент майстриня вирішила розвивати свій талант. Тож тепер у родині два художники.

Для своїх робіт Альона обрала одяг і ось уже п'ять років поспіль займається кастомізацією. До повномасштабного вторгнення її роботи були сповнені позитиву.

"Малювала портери, героїв мультфільмів, аніме, тварин. Тобто роботи мали більш розважальний характер. Було багато замовлень. Я дуже люблю закладати у кожну роботу особливе значення", — поділилася думками майстриня.

Коли Росія почала повномасштабну війну, майстриня вхопила найцінніше — свого маленького сина, та виїхала до Словаччини. За два місяці повернулися додому.

"Емоційний стан стабілізувався. Прийшло розуміння того, що треба жити й працювати, донатити, наближати перемогу. Тоді я задумалася над тим, чим можу бути корисною своїй країні. Так почався новий етап у моїй творчості — патріотичні картини на одязі замовляли навіть з фронту. Багато біженців просили намалювати їм їхні рідні міста та улюблені місця", — додала Альона Мацьоха.

Частину заробітку Альона донатить. Також долучається до благодійних зборів. Нещодавно їй довелось розмальовувати трофейну зброю, яку планують продати з молотка.

Також цікаво:

Медіа-партнери
Прямий ефір