Патент на пилосос та передача Україні "Ноосфери" — 30 серпня в історії

Фото: kanaldim.tv

Зустрічаємо середа, 30 серпня, разом із "Ранком Вдома"! Про визначні події, міжнародні та українські свята, дні народження відомих людей дізнавайтеся у нашій традиційній рубриці "День в історії".

30 серпня 1901 року британський інженер Губерт Бут отримав патент на порохотяг. Своє ноу-хау він назвав Puffing Billy. Бо пристрій працював на бензині й був доволі гучний. Сама ж чистка проводилась за допомогою 30-метрового шланга, який протяг вели крізь вікно з вулиці.

Нині ж прилад вдосконалили настільки, що в широкому використанні з'явилися навіть роботи-пилососи, котрі прибирають самостійно. Окрім того, вони невеликі за розміром і безшумні.

30 серпня — Міжнародний день жертв насильницьких зникнень. Дата була затверджена Генеральною Асамблеєю ООН задля привернення уваги громадськості до цієї глобальної проблеми, яка торкнулася практично всіх країн світу, зокрема й України.

Особливо актуальним для нашої держави це питання стало від початку російської агресії. Здебільшого практика насильницьких зникнень використовується ворогом як спосіб репресій неугодних йому громадян. Переважна більшість жертв із тимчасово окупованих Росією території.

Точну кількість постраждалих наразі встановити неможливо. Одним з інструментів боротьби є Міжнародна конвенція про захист усіх осіб від насильницьких зникнень.

30 серпня 2021 року у данському місті Фредеріксгавен відбулася офіційна передача Україні науково-дослідного судна "Ноосфера". Його придбали у Великій Британії для антарктичної станції "Академік Вернадський".

До цього криголам, який належить до одного з найвищих класів, мав назву James Clark Ross. 30 років він працював у складі Британської антарктичної місії. Цікаво також і те, що "Ноосфера" доставила першу українську місію на колишню британську станцію "Фарадей", яка сьогодні називається "Академік Вернадський".

"Ноосфера" — це перше вітчизняне судно, обладнане сучасною системою динамічного позиціонування. Можливості криголама вражають. Він здатен рухатись крізь шар криги завтовшки до чотирьох метрів за екстремальних умов. При цьому "Ноосфера" працює в штатному режимі у крижаному шарі завтовшки до півтора метра. У свій перший рейс з Одеського порту до Антарктиди "Ноосфера" вирушила 28 січня 2022 року. 

Більше про цей день в історії дивіться у матеріалі програми "Ранок Вдома"!

Прямий ефір