ПАРЄ одноголосно ухвалила рішення про вигнання Росії та підтримку України

Засідання ПАРЄ. Фото: eurointegration.com.ua

Сьогодні, 15 березня, Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ), попри спроби Москви уникнути покарання, ухвалила рішення про вигнання РФ із організації, а також закликала надати Україні засоби захисту повітряного простору, з посиланням на "Європейську правду", повідомляє "Дом".

Рішення ухвалено практично одноголосно — "за" проголосували 216, утрималися 3, проти не було жодного голосу.

Під час розгляду резолюції стало відомо, що Росія, зрозумівши неминучість свого виключення, подала до Страсбурга заяву про самостійний вихід із Ради Європи.

"Але це не зупиняє наші плани, не перериває процедури", — прокоментував цю спробу президент ПАРЄ.

В ухваленому документі ПАРЄ рекомендує припинити членство РФ у Раді Європи через несумісність її дій із принципами організації. Водночас, з огляду на те, що РФ до кінця цього року формально залишається учасником організації — ПАРЄ просить прискорити розгляд позовів проти Росії в Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ).

Також рішення пропонує "посилити підтримку держав Ради Європи, які прийняли велику кількість українських біженців".

ПАРЄ спочатку планувала відхилити всі поправки щодо створення безпольотної зони, надання Україні військової допомоги тощо, пояснюючи, що Рада Європи не займається питаннями безпеки. Однак після тривалої дискусії Асамблея також підтримала компромісну формулу. ПАРЄ закликала всі держави, що залишилися в організації після вигнання Росії, "розглянути можливість збільшення їхньої допомоги Україні в її зусиллях щодо посилення захисту своєї території, включаючи її повітряний простір, щоби зменшити людські втрати та трагічні гуманітарні наслідки загарбницької війни з боку Росії".

Попри вихід Росії з організації, ПАРЄ прагне продовжити підтримку недержавних інститутів, які протидіють диктатурі Путіна. Рішення доручає Раді Європи "підтримувати та взаємодіяти з правозахисниками, демократичними силами, вільними ЗМІ та незалежним громадянським суспільством у Росії".

Крім цього, ПАРЄ одноголосно ухвалила поправку про те, щоб офіційно визнати Придністров'я зоною російської окупації.

Читайте також: Екстрене засідання ПАРЄ — про очікування України розповіла Кравчук

Нагадаємо, що 25 лютого Рада Європи вирішила тимчасово призупинити права Росії в організації. Після сьогоднішнього рішення ПАРЄ фінальне рішення має ухвалити Комітет міністрів Ради Європи, засідання якого заплановане на 17 березня.

Прямий ефір