Освіта за кордоном: як українські діти навчаються у Бразилії

Школярі у Бразилії. Скріншот: kanaldom.tv

У Бразилії перебуває майже 500 наших переселенців. Українці можуть отримати гуманітарну візу, яка дозволяє два роки вільно перебувати у Бразилії, дає медичний захист. Також можна працевлаштуватися та навчатися. Щоправда, потрапити до дитячого садочка доволі складно. Навчання у школі лише в очному форматі, окремих класів для іноземців — немає, йдеться у "Ранку Вдома".

Освіта у Бразилії обов'язкова, починаючи з чотирьох років. Також є вимога до початкового навчання. Дитина повинна обов'язково завершити дев'ять класів у школі. Тото всі українські діти, повинні навчатися. Можна обрати державну, приватну, або школу при церкві. 

"У Бразилії є закон про права дитини. Дитина має право на навчання, і воно повинно бути очним, адже домашнє навчання заборонене. Всім, хто мене питав, що робити, я рекомендувала віддавати дитину до школи. Це допоможе соціалізуватися, знайти друзів, і вивчити мову", — розповіла волонтерка, яка допомагає українцям у Бразилії, Анна Смірнова.

Діти Ольги — біженки з Херсона, відвідують місцеві школи та навчаються онлайн в українських. Жінка розповідає, що спеціальних адаптаційних класів для українців у бразильських школах немає. Навчання відбувається португальською мовою, але щоб полегшити перехідний період українським дітям дають час на адаптацію.

Вважається, що якісне навчання у Бразилії переважно у приватних школах, тому батьки, які мають гроші, часто віддають діток саме до цих закладів освіти. Вони доволі дорогі, але українцям ідуть назустріч і дають стипендії. У державних колах натомість безплатно годують, видають шкільну форму й підручники.

Університети також готові приймати українців. Єдине, що потрібно — документ про закінчення школи в Україні. Різні університети запроваджують квоти, наприклад, для біженців або людей із гуманітарною візою.

Загалом система освіти в Бразилії відрізняється від української. Основна мета вчителів — соціалізувати дитину, а потім — вчити.

Ще про життя українців в інших країнах:

Медіа-партнери
Прямий ефір