Operation Interflex: Велика Британія підготувала 30 тисяч українських військовослужбовців раніше запланованого терміну

Військовий вишкіл Interflex. Скриншот: kanaldim.tv

Тренінги під назвою Operation Interflex розпочали у Великій Британії у червні 2022 року. Це найбільший військовий вишкіл у Великій Британії з часів Другої світової війни. Мета програми — навчити українських військовослужбовців навичок поводження із сучасною зброєю та веденню бойових дій в окопах чи в містах. Загальна кількість українських солдатів, які пройшли підготовку за програмами Збройних сил Великої Британії, перевищує 52 тисячі осіб. Командування ЗСУ заявляє про перші позитивні результати такого навчання, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

30 тисяч українських новобранців пройшли військовий вишкіл у Великій Британії за спеціальною програмою Operation Interflex. До тренінгів залучають новобранців, які практично не мають військового досвіду. Курс триває щонайменше 5 тижнів. Близько 30 тисяч українців завершили його раніше.  

"Ми навчаємо основ, аби хлопці стали справжніми солдатами. Завжди підтримуємо зв'язок із командирами, які приїжджають до нас з України, аби наші тренування були максимально реалістичними та актуальними. Якщо зможу передати цим бійцям усе, чого навчила мене свого часу британська армія, і ці знання допоможуть їм вистояти та утримати лідерські позиції на полі бою, я буду щасливий", — сказав сержант королівського корпусу логістики Клейтон Гіббонс.

За рік операцію Interflex розширили, включивши до неї тренування з розмінування території, курси з надання медичної допомоги при травмах і підтримку військових капеланів.

"Для нас це навчання, а для українців — реальність, яку вони щодня проживають у своїй країні. Те, що хлопці так швидко опановують високі стандарти ведення бою просто неймовірно. Усі вони вмотивовані, готові ефективно боротися за незалежність своєї батьківщини", — пояснила інструкторка Джессіка Сахарчук.

До проведення операції доєдналися військові інструктори міжнародних партнерських сил: Канади, Нової Зеландії, Норвегії, Данії, Австралії, Фінляндії, Швеції, Нідерландів та Литви.

Міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс відзначив, що розміри й амбіції Interflex неперевершені. Сама програма є прикладом того, як Сполучене Королівство може спонукати міжнародну спільноту підтримувати Збройні сили України.

Своєю чергою командування ЗСУ каже, що бійці, які успішно пройшли навчання в межах Operation Interflex, показують себе більш здатними й стійкими під час боротьби з противником під щільними обстрілами.

Читайте також: Українські військові опановують Challenger-2: навички вітчизняних танкістів високо оцінюють британці

Прямий ефір