Небезпеки "Північного потоку-2" обговорили на Міжнародному енергетичному форумі (ФОТО, ВІДЕО)

Международный украинский энергетический форум. Фото: kanaldom.tv

Міжнародний український енергетичний форум проходить у Києві. Там представники України разом з міжнародними партнерами обговорюють енергетичну незалежність і трансформацію вугільних регіонів. Торкнулися й російського газопроводу "Північний потік-2", інформує "Дом".

За словами радника міністра енергетики Лани Зеркаль, РФ перетворила постачання газу в інструмент маніпуляції європейськими країнами. Зараз у Європі вже виявлені мінімальні запаси газу. І високі ціни на газ є додатковим важелем Росії, щоб Європа надала дозвіл на функціонування "Північного потоку-2" без належного законодавства.

"Все базується на факторі монопольного становища "Газпрому" на постачання газу трубопровідним транспортом. І тільки це дає можливість Росії диктувати умови. Навіть запуск "Північного потоку-2", якщо він не буде предметом регулювання третього енергопакета, не дозволить повністю без українського маршруту задовольнити попит в Європейському Союзі", — зазначила Зеркаль.

Міжнародний український енергетичний форум. Фото: kanaldom.tv
Міжнародний український енергетичний форум. Фото: kanaldom.tv

З питання газопроводу висловився й заступник помічника держсекретаря США Джордж Кент. Він наголосив, що Штати вже вводили санкції проти Росії та готові продовжувати їх, якщо РФ продовжить тиснути на Україну і європейські країни.

"США вважають, що Росія не повинна використовувати джерела енергії як зброю проти України, проти таких країн, як Польща, країн Балтії, а також підривати енергетичну безпеку не тільки України, а і Європейського Союзу. Тому це виклик для всіх", — сказав Кент.

На форумі також порушували теми інтеграції з європейськими електромережами, розвитку зеленої енергетики, трансформації вугільних регіонів.

Читайте також: Топтема по обидві сторони Атлантики — що говорять про "Північний потік-2" в ЄС, США та Україні (ВІДЕО)

Раніше Зеленський заявив, що погляди України та Німеччини на "Північний потік-2" різні.

Зазначимо, що "Північний потік-2" — це російський газопровід, який будують в обхід України з 2018 року. Його прокладають дном Балтійського моря з Росії до Німеччини. Вартість будівництва оцінюють в 9,5 млрд євро. Єдиним акціонером проєкту є ВАТ "Газпром". У грудні 2019 року будівництво призупинили через санкції США. Тоді газопровід було побудовано на 96%.

Прямий ефір